Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
6/10

Hawaii 5.0: sezon 8, odcinek 24 – recenzja

Przedostatni odcinek 8. sezonu Hawaii 5.0 to odejście od schematycznej formy serialu i odrobina świeżości. Serial nadal trzyma poziom.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Cieszy mnie w tym odcinku Hawaii 5.0, że wyciągnięto Steve’a z jego strefy komfortu. Nie zajmuje się zwyczajną sprawą kryminalną i musi wrócić do swoich korzeni. Wyruszenie na akcję z komandosami do Afryki w celu uratowania Joe to wątek dobrze urozmaicający końcówkę sezonu. Mamy wydarzenia utrzymane typowo w stylu Steve’a: dużo strzelania, bycia twardym i stąpania po cienkim lodzie. Wątek może się podobać, bo twórcy solidnie oparli go na innym klimacie. Mamy tu komandosów, zawodowców walczących z bezimiennymi terrorystami. Jest satysfakcjonująco, efektownie i też istotnie dla rozwoju Steve’a z uwagi na jego sceny retrospekcji. Pozwala to lepiej zrozumieć tę postać.

Istotny jest też rozwój relacji Steve’a z Juniorem. Widać, że bohaterowi spodobała się obecność współlokatora. To wbrew pozorom mówi wiele o tym, na jakim etapie emocjonalnym jest Steve według scenarzystów. Nawet, jeśli ostatecznie dojrzewa do tego, by Junior znalazł sobie mieszkanie, czuć istotną zmianę w tej postaci.

Śledztwo odcinka jest pretekstowe i nie ma żadnego znaczenia. Jest to rzecz w pełni luźna i humorystyczna, która ma bawić i uprzyjemniać seans. Taka dobra przeciwwaga dla tego, co się dzieje u Steve’a. Pozytywnym aspektem okazuje się nasz ulubiony sprzątacz miejsc zbrodni. Parę scen z jego udziałem dobrze potrafi rozśmieszyć. A finał z dojrzewaniem tej postaci i zdobyciem szacunku Lou ma w sobie dawkę emocji.

Końcówka wyraźnie powiedziała, o czym będzie finał i czuję się zaintrygowany. Czy twórców stać na to, by Adam poniósł konsekwencję za to, co zrobił? Wszystko wskazuje na to, że jest winny. Jest szansa na stworzenie czegoś ważnego dla tego serialu.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Plotka: Niespodziewani bohaterowie w Avengers 4?…

Jim Starlin, twórca komiksowej postaci Thanosa, wypowiedział się w sprawie nadchodzącego filmu Avengers 4. Czyżbyśmy…

Michalina Reda
0 -

Fani żałują, że Deadpool nie pojawił…

Twórcy filmu Deadpool niejednokrotnie udowodnili, że wiedzą, na czym polega nietypowa promocja, w związku z…

spoilery
0 -

Scena po napisach filmu Deadpool 2…

W jednym z wywiadów, scenarzyści filmu Deadpool 2 potwierdzili, że fenomenalna scena po napisach należy…

Dawid Muszyński
breaking
0 -

Legendy Polskie trafią do kin

Podczas Pyrkonu Tomasz Bagiński wspólnie z Allegro ogłosił informację o dalszych losach Legend Polskich.

Michalina Reda
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Robert…

Robert Downey Jr. podzielił się nowym zakulisowym klipem z planu filmu Avengers: Wojna bez granic.…

Piotr Piskozub
breaking
0 -

Paweł Pawlikowski z nagrodą! Cannes 2018…

Znamy już wszystkich laureatów tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wśród nagrodzonych znalazł się Paweł…

Co o tym sądzisz?