Przeczytaj w weekend

Hawaii 5.0: sezon 9, odcinek 2 i 3 – recenzja

Hawaii 5.0 trzyma dobry poziom. Nie można narzekać na poziom oferowanej rozrywki, która jest utrzymana w lubianym stylu tego serialu.

Ocena recenzenta:
7/10

Hawaii 5.0 trzyma dobry poziom. Nie można narzekać na poziom oferowanej rozrywki, która jest utrzymana w lubianym stylu tego serialu.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  hawaii 5.0. 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Hawaii Five-0 jest najlepsze wtedy, kiedy stara się oferować bardziej rozbudowane wątki. 2. odcinek jest bezpośrednią kontynuacją historii z premiery sezonu. Sam pomysł na porwanie człowieka z lecącego nad Hawajami samolotu stanowi świetny punkt wyjścia do dobrze prowadzonej sprawy kryminalnej. Takiej, która nie jest przewidywalna i oczywista, a każdy etap jej rozwoju pozwala z lekkością i przyjemnością ją śledzić. Problem leży jedynie w zakończeniu, które zostało potraktowane na skróty. Zbyt szybko doszło do konkluzji i za szybko złapano zdrajczynie. Czasem sprawia to wrażenie, jakby twórcy mieli jedynie pomysł na 2-odcinkowe historie, a potem z uwagi na format serialu na siłę to skracają. Tu prosiło się o dłuższy rozwój fabuły.

Trzeci odcinek natomiast mierzy bohaterów z falą upału. Wątek okazuje się interesujący pod wieloma względami. Pierwsza scena ucieczki kobiety pokazuje, że mamy do czynienia z nietuzinkowym przestępcą, więc nic dziwnego, że rozwój poszedł w niezłym kierunku. Zauważmy, że choć śledztwo jest proste i mało zaskakujące, to finał już oferuje świeże rozwiązania. Fakt, że bohaterowie ani razu nie stawili czoło przeciwniczce jest pomysłową nowinką, a jej śmierć z uwagi na upał nieoczekiwaną konkluzją.

W tych odcinkach twórcy wykorzystali czas na rozwój Tani. Najpierw poznaliśmy szczegóły przyczyn jej wywalenia z akademii policyjnej w wątku kontynuującym sprawę Adama. Ciekawe i utrzymane w górnolotnym klimacie serialu. Problem mam z tym, że coś tak ważnego twórcy odkładają na później. Lepiej jest w trzecim odcinku, który w świetnym, zabawnym, ale i emocjonalnym stylu rozbudowują relację kobiety z Juniorem. Tego typu motywy dobrze rozwijają ten serial. Widać, że ten duet ma potencjał na coś więcej.

Hawaii Five-0 ma już 9. sezon, a nadal trzyma dobrą formę. Jest lekko, niezobowiązująco, zabawnie (wątki Lou i Kamehony, Danny kontra Steve) i przyjemnie. Oba odcinki pokazują, że może to być nadal serial oferujący rozrywkę będącą alternatywą dla ambitnych produkcji.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Hawaii 5.0

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV