Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
6/10

Hrabstwo Harrow #04: Rodzina – recenzja komiksu

Nowa odsłona Hrabstwa Harrow w zasadzie nie zaskakuje: prezentuje te same zalety i wady, których byliśmy świadkami już wcześniej.

Nazwanie losów Hrabstwa Harrow to być może przesada, ale poprzednie tomy zaoferowały czytelnikom liczne, zwykle nadprzyrodzone i podszyte grozą, wydarzenia. Nie inaczej będzie i w Rodzinie, a główna bohaterka, młoda Emmy, będzie musiała się borykać z kolejnymi, poważnymi problemami – nie tylko dotyczącymi krainy znajdującej się pod jej opieką, ale także – nazwijmy je – osobistymi.

Bohaterka natrafia na kolejne dziwne wydarzenia, co doprowadza do spotkania z tajemniczym nieznajomym. Wkrótce okazuje się, że jest on przedstawicielem niewielkiej grupy nadprzyrodzonych i długowiecznych istot, do których zaliczała się także „matka” Emmy – a zatem i sama dziewczyna. Jednakże poznanie rodziny nie przebiega gładko, gdyż jej reguły i plany nie przebiegają po myśli bohaterki. Ba, są sprzeczne z jej poczuciem dobra.

Rodzina pozwala spojrzeć na wydarzenia przedstawiane w serii z nieco szerszej perspektywy, a także poznać historię wiedźmy z Hrabstwa Harrow. Jednakże poza tymi aspektami niespecjalnie wiele wnosi do serii – raczej stanowi kolejny przejaw znanego już schematu, w którym Emmy musi się zmierzyć z wewnętrznym lub zewnętrznym złem (tudzież po prostu opozycją). Finałowe sceny co prawda stawiają interesujące pytanie odnośnie natury samej Emmy, ale temat ten nie wybrzmiał i co najwyżej możemy się zastanawiać czy w ogóle Cullen Bunn planuje eksploatować ten wątek.

Nadal najsilniejszą stroną komiksów z serii Hrabstwo Harrow jest jej strona graficzna. Piękne grafiki – czasem wręcz obrazy na dwie plansze – potrafią zrobić niesamowite wrażenie, zbudować klimat i przykryć niedostatki scenariuszowe. Tyler Crook odwala świetny kawał roboty! Oczywiście trzeba lubi stonowane, akwarelowe ilustracje, których autor bardziej stawia na klimat i uwypuklenie postaci niż na Dodatkowym atutem są dodatki, w których zaprezentowane są etapy powstawania ilustracji, wraz z komentarzem artysty.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Nie da się ukryć, że po bardzo dobrym otwarciu, seria nieco spuściła z tonu i kolejne części raczej powielają elementy, które się sprawdziły, ale nie oferują nic nowego. Rodzina to solidna robota, ale niewywołująca większych wrażeń podczas lektury i tak naprawdę jakiś czas po lekturze nie pozostaje zbyt wiele w pamięci: ot, kolejna podobna historią z ładnymi ilustracjami. Mimo wszystko to trochę mało.

Źródło: fot. Mucha Comics
 

 

Poznaj recenzenta

Tymoteusz Wronka
Piszę o popkulturze, a przede wszystkim książkach i komiksach, już kilkanaście lat. Wyrosłem na fantastyce, ale obecnie chętnie sięgam po inne gatunki. Cenię przede wszystkim oryginalność, dobrze skonstruowanych bohaterów i wizję. Lubię dobrą rozrywkę, ale nie pogardzę też poważniejszymi produkcjami.

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorek tego roku, uwzględniając ich zarobki z minionych 12…

Norbert Zaskórski
-

Danny kontra Davos. Pełny zwiastun 2.…

Netflix zaprezentował pełny zwiastun nowego sezonu serialu Marvela o bohaterze z żelazną pięścią. Premiera we…

Piotr Piskozub
-

Tom Hardy jest zmęczony aktorstwem. Rozważa…

W jednym z ostatnich wywiadów na temat filmu Venom wcielający się w tytułową postać Tom…

Adam Siennica
-

Cinema City Krewetka kończy działalność. Kino…

Jak donosi Trojmiasto.pl Cinema City Krewetka zostanie zamknięte lada dzień po 16 latach działalności.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Ant-Man i Osa – dlaczego to…

Reżyser filmu Ant-Man i Osa, Peyton Reed, zabrał głos na temat sceny po napisach ze…

Norbert Zaskórski
-

Współlokator Thora przetrwał wyczyn Thanosa. Zobacz…

W sieci pojawiło się nowe wideo ze znanym fanom MCU współlokatorem Syna Odyna.

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]