Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
8/10

Into the Badlands: Kraina bezprawia: sezon 3, odcinek 3 – recenzja

To już 3. odcinek nowego sezonu serialu Into The Badlands: Kraina bezprawia. Czyżby produkcja właśnie zyskała nowy poziom jakości?

Przyznam szczerze – nie sądziłem, że Into the Badlands: Kraina bezprawia będzie mnie w stanie czymkolwiek jeszcze zaskoczyć, ale bardzo się myliłem. Najnowszy odcinek to perełka i to na przestrzeni wszystkich trzech sezonów. Widzieliśmy już w tej produkcji wszystko. Zdrady, wbijanie noża w plecy, często kilku osobom na raz, walkę, krew, przemoc, fanatyzm, magię, technologię, religijne cuda, co tylko sobie producent zamarzy.

Jednak żaden, ale to żaden inny epizod nie był tak blisko klasycznego… wojennego kina akcji! Główny motyw odcinka, czyli przedzieranie się naszych bohaterów przez aleję, czy też raczej stalowy kanion pilnowany przez szyjącego z kuszy snajpera należącego do wojsk Barona Chau jest czymś nowym, świeżym i po prostu świetnym. Począwszy od pierwszej, nieudanej próby pokonania śmiertelnej pułapki, przez nocny szturm Sunny’ego i żołnierzy Wdowy, a skończywszy na wyjątkowo ludzkiej stronie Bajie’ego i wybitnym, jak na ten serial, ukazaniu bezsensu wojny i cierpienia jej ofiar, nie tylko tych śmiertelnych. Jeszcze nie mogę się otrząsnąć i uwierzyć, że twórcy zdecydowali się w tym serialu na coś takiego. Od początku do końca gra to perfekcyjnie, od poziomu scenariusza do aktorskiej i technicznej jego realizacji. Naprawdę nie sądziłem, że ta produkcja może pójść w tym kierunku i mam wielką nadzieję, że nie jest to jednorazowy zabieg, bo warto ten trend kontynuować. Te wydarzanie przyćmiewają sobą całą resztę odcinka, a biorąc pod uwagę że i u reszty bohaterów dzieje się ciekawie, daje tylko świadectwo temu, jak zostało to zrealizowane.

Pozostałe wątki to przede wszystkim polowanie na Żelaznego Królika, gdyż taki właśnie pseudonim przybrała Tilda. Od tego zresztą epizod się zaczyna, konkretnie od napaści wojsk Wdowy pod wodzą Moona na jej bazę. Sama walka nowego i starego regenta Wdowy jest po prostu poprawna, choć jak na mój gust, nieco za dużo to wire-fu, mam nadzieję że twórcy wrócą do korzeni i bardziej praktycznego podejścia do starć, choć pewnie tak się nie stanie.

Sama Wdowa, przeciągając na swoją stronę Lidię i, jak się wydaje, znów Tildę, po raz kolejny udowadnia, jak bardzo wytrawnym i zdesperowanym jest graczem. Zastanawiam się, czy jej przyznanie do słabości przed córką jest kolejnym zagraniem? Patrząc na to, co dzieje się na froncie walki z Chau, zaczynam mieć szczere wątpliwości. Z drugiej jednak strony to, jak łatwo puszcza swą córkę wolno, by poszła za M.K., który na nowo odzyskał Dar, pokazuje tylko, jak wiele jest ona w stanie zrobić, by postawić na swoim. Pożyjemy, zobaczymy, ale mam wrażenie, że jeszcze nie raz i nie dwa zobaczymy, jak gracze i trzymane przez nich karty obrócą się przeciw sobie, zwłaszcza że brak w tym odcinku Pielgrzymów, więc możemy być pewni, że coś wielkiego się szykuje.

Podsumowując, jest to jak do tej pory najlepszy odcinek sezonu, jeśli nie całej serii, który swoją kameralnością i wydźwiękiem może pchnąć serial na nowe tory. Trzymam za to kciuki.

Źródło: Fot. AMC
 

 

Leopard Snares Rabbit

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Co o tym sądzisz?