Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Kacze opowieści: sezon 2, odcinek 2 i 3 – recenzja

Dwa nowe odcinki Kaczych opowieści to kolejne przygody i występy dawno niewidzianych bohaterów. Jak wyszło tym razem? Oceniam.

W drugim odcinku nowego sezonu, Hyzio, Dyzio i Śmigacz wyruszają na nową przygodę, gdzie spotkają kuzyna Kaczora Donalda, Dziobasa. Jest to dawno niewidziany bohater z komiksów, który wreszcie pojawia się na małym ekranie. Choć słynie głównie z występów z Kaczorem Donaldem i tworzeniem różnych pomysłów na biznes, w nowym odcinku Kaczych opowieści odbywa przygodę z siostrzeńcami swojego kuzyna.

Dziobas jest jedną z moich ulubionych postaci z komiksów o Kaczorze Donaldzie i mimo że jego charakter w odcinku został zaprezentowany dokładnie tak, jak to zapamiętałem, tak formuła odcinka nie specjalnie jest atrakcyjna. Wyprawa do morskich głębin i różne dziwności tam się znajdujące mogłyby być interesujące, gdyby nie pewna schematyczność i brak czegoś nowego, czego nie widzieliśmy w innych produkcjach skupiających się na motywie tajemniczych i często fantastycznych stworzeń na dnie oceanu.

Oczywiście, jak w przypadku każdego odcinka Kaczych opowieści, nawet te schematy potrafią dobrze prezentować się na ekranie dzięki bohaterom. Widziałbym Dziobasa w nieco innej przygodzie, ale tutaj jego pojawienie sprawdza się i ważne są tutaj jego interakcje z siostrzeńcami Donalda. Ostatecznie wypada to przyzwoicie, ale nie będzie to epizod, który zapamiętamy na długo. Zwłaszcza że pod względem humoru nie było tak dobrze, jak choćby w poprzednim odcinku otwierającym nowy sezon. Dziwne i w ogóle nieśmieszne są choćby momenty, w których występuje motyw z „lizaniem”. Jest to nawet trochę niepokojące.

Z kolei trzeci epizod jest całkowitym przeciwieństwem i prezentuje się znakomicie. Porusza też w bardzo ciekawy sposób przeszłość jednego z antagonistów serialu. Chodzi oczywiście o Granita Forsanta, który jest postacią dominującą w nowym odcinku. Rozpoczyna się on od wydarzeń z finału pierwszego sezonu, gdzie Granit trafia do wody i tonie. Zostaje uratowany przez rybaków i zdawało się, że nic złego mu się nie stało. Okazało się jednak, że utracił pamięć. Do tej historii tym razem włączeni są bohaterowie, których nie widzieliśmy poprzednim razem, czyli Zyzio i Tasia.

Granit Forsant jest rywalem dla Sknerusa, który w tej serii raczej bywał bardziej zabawny niż stwarzał realne zagrożenie. Tutaj jednak jest zupełnie inna sytuacja, ale bohater ten wciąż bawi swoim stylem bycia. Jest to jednak znakomicie zrealizowany odcinek pod względem formalnym i fabularnym, bo nigdy nie spodziewałbym się tak mocnego i dosadnego zaprezentowania przeszłości jednego z bohaterów.

Geneza Forsanta pozwoli zupełnie inaczej spojrzeć na jego postać. Narracyjnie zostało to zrobione naprawdę znakomicie, a do tego całość stanowi bardzo dobry komentarz i naukę dla młodych widzów. Nie brakowało tutaj także humoru i choć wizje i retrospekcje z Forsantem nie wskazywały na weselszy odcinek, to znowu jest tutaj wszystko bardzo dobrze wyważone. Takie właśnie odcinki widzowie chcą oglądać przez cały sezon.

Drugi odcinek, mimo pojawienia się Dziobasa, był jedynie przyzwoity, ale wysoka ocena należy się za trzeci epizod z udziałem Granita Forsanta. Znakomicie i bardzo ciekawie poprowadzona historia z mocnym komentarzem. Oby takich więcej w Kaczych opowieściach.

-
-

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Kacze opowieści

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.