Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
7/10

Kacze opowieści: sezon 2, odcinek 4 i 5 – recenzja

Najpierw bohaterowie odwiedzili tajemnicze brazylijskie miasto, a później odwiedziły ich greckie mity w postaci powracającego do serialu Ćwierkulesa. Jak tym razem wypadły dwa nowe epizody serialu?

Pierwszy z omawianych odcinków to pojawienie się Trzech Caballeros. Kaczy bohaterowie odwiedzają brazylijskie miasteczko skrywające wiele tajemnic. Odkrywać będą je wspólnie z Jose i Panchito, napotkanymi przyjaciółmi Donalda, którzy razem z nim tworzyli wspomniane wyżej trio. Czy ich wspólny występ na małym ekranie był równie dynamiczny i pełen wigoru jak w przypadku ich dawniejszych występów?

Może na pewno cieszyć fakt, że Kacze opowieści dalej są różnorodne pod względem przedstawianych historii i podobnie jak ostatnio w przypadku odcinka z Dziobasem, umiejętnie wprowadzani są bohaterowie, których znamy z innych seriali czy komiksów. Na wznowienie głównego wątku przyjdzie nam jeszcze poczekać, a na razie twórcy pozwalają nam na rozkoszowanie się pojedynczymi przygodami Kaczej Rodziny.

Czwarty odcinek to przede wszystkim motyw z selfie i robieniem zdjęć wszystkiemu, co wydaje się być atrakcyjne. W opozycji do tego stanęła Tasia, która wolała wszystko widzieć własnymi oczami, a nie za pomocą aparatu w telefonie. Tym razem także wątek edukacyjny wypada naprawdę dobrze. Nie wszystko tutaj jest oczywiste i dochodzi do sprawnej konkluzji bez przesadnego piętnowania nowych technologii. Są one przecież bardzo ważną częścią życia nie tylko widzów, ale też samych bohaterów. Zwraca się zatem celnie uwagę na inny aspekt i udaje się to scenarzystom naprawdę dobrze.

Zaskakująco spokojnie przebiega ponad połowa odcinka, gdzie w tym czasie twórcy raczą nas kilkoma zabawnymi scenami z udziałem Trzech Caballeros, siostrzeńców i Sknerusa. Po koncercie mniej lub bardziej udanych gagów, dopiero pod sam koniec zaczyna się klimatyczna i nawet powodująca gęsią skórkę akcja. Był to krótki czas, ale udaje się rozwinąć w międzyczasie wątek z Donaldem, co jest zawsze bardzo ciekawe i zasługuje na więcej uwagi scenarzystów.

Okazuje się jednak, że niestety odcinek piąty ma jedną wspólną cechę z epizodem czwartym. Chodzi o pojawiające się zagrożenia, które pozbawione są tożsamości. Dostajemy liczne i bez wyrazu twarze, co może nie tyle jest pójściem na łatwiznę, co nie kreuje po prostu ciekawych postaci, a zatem mniejsze jest też zaangażowanie widza. Brakuje kogoś pokroju Granita Forsanta, który poprzednim razem miał naprawdę udane pięć minut i wykorzystał je w pełni.

W piątym odcinku problematyczne jest także pojawienie się Ćwierkulesa, który zostaje współlokatorem Donalda. Zdaje się być tylko pretekstem do wplecenia w historię charakterystycznego dla tej postaci motywu i choć historia prowadzona jest ciekawie ze względu na pomysły Zyzia, to jednak jest to pewnego rodzaju rozczarowanie pod względem humoru i walki z nowym zagrożeniem.

Kiedy są odcinki słabsze pod względem humoru, zawsze zastanawiam się wtedy, gdzie jest Śmigacz. Brakowało go przez te dwa odcinki i chyba warto powrócić właśnie do niego, a nie korzystać z Ćwierkulesów i tym podobnych, kiedy najlepsze ma się tuż pod ręką. Choć Kacze opowieści dalej są świetne pod względem pojedynczych historii, to jednak tęskno do tych odcinków, które dotykały głównych wątków. Wiemy jednak, że to przyjdzie niebawem.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Kacze opowieści

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]