Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
8/10

Kroniki Times Square: sezon 2, odcinek 9 (finał sezonu) – recenzja

Drugi sezon serialu Kroniki Times Square pożegnał się z widzami bardzo emocjonalnym odcinkiem. Jak na prawdziwy finał przystało, dostaliśmy kilka poruszających, ale też wzruszających chwil.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W ostatniej odsłonie 2.sezonu twórcom udało się całkiem ładnie skonkludować najważniejsze wątki serialu. Oczywiście nie wszystko zostało zamknięte, ponieważ Kroniki Times Square będą miały 3. serię, ale bieg wydarzeń, który śledziliśmy w przeciągu ostatnich odcinków, został zakończony. Czy każda puenta okazała się satysfakcjonująca?

Serial nie wychodzi z butów produkcji o dokumentalistycznej manierze, także poszczególne wątki wolne są od szokujących i zaskakujących rozstrzygnięć. Co prawda w kilku miejscach robi się naprawdę gorąco (śmierć Ashley, strzelanina przy aptece), ale nie to jest najistotniejsze. Kroniki Times Square najmocniejsze akcenty stawiają w historii Eileen, Lori i Abby. Ta pierwsza, mimo że osiąga oszałamiający sukces i spełnia się jako artystka, otrzymuje dwa, niezwykle bolesne ciosy w życiu osobistym. Gdy okazuje się, że jej partner traktuje ją wciąż przedmiotowo, bohaterka szuka ciepła w domu rodzinnym. Tam natomiast spotyka ją jeszcze większe cierpienie. Nie dość, że rodzice nie chcą jej znać, to jeszcze uniemożliwiają jej spotkanie z synem. Artystka, celebrytka i wizjonerka zostaje ukarana za pogoń za marzeniami. Czy uda jej się wykaraskać z problemów osobistych i ponownie zabłysnąć? Temat ten zostanie rozwinięty w finałowym sezonie.

The Deuce
fot. HBO

Równie ciekawie jest u Lori, która wciąż cierpi na syndrom sztokholmski po utracie CC. Jej alfons nie żyje, ale aktorka nadal jest od niego uzależniona. Czy to toksyczna miłość czy strach? Bohaterka odżywa gdy uzyskuje pewność, że oprawca już nigdy nie stanie na jej drodze. Abby natomiast zmaga się z tragiczną informacją na temat śmierci Ashley. Los, który spotkał byłą prostytutkę nie tyle zaszokował młodą barmankę, co ją załamał. Wszystkie działania, które panie prowadziły na rzecz kobiet pracujących na ulicy, spaliły na panewce. Jak zbawić świat, jeśli śmierć czai się za rogiem i na brudnych nowojorskich ulicach nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro?

W ostatnim epizodzie drugiej serii, Kroniki Times Square pozwoliły sobie również na kilka optymistycznych akcentów. Na pewno dobre wrażenie robi rozwiązanie wątku Darlene i Larry’ego. Prostytutka, która wreszcie stanęła na nogi, uzyskuje błogosławieństwo swojego alfonsa na dalszej drodze życia. Obie postacie przez cały sezon budziły pozytywne odczucia, więc tak dobre zakończenie tej historii jest swoistym światełkiem w tunelu. Świetnie wypada dialog pomiędzy Larrym i Darlene, podczas którego ta druga mówi, że oboje przyjęli role w swoim życiu. Te słowa to prawdziwa esencja przesłania omawianego serialu.

The Deuce
fot. HBO

 

Duże wrażenie robi również kariera Eileen, choć tutaj niestety nie jest tak kolorowo. Branża porno rozwija się w bardzo interesującą stronę. Biznes oparty na seksie staje się coraz bardziej intratny, a Eileen wie, jak się ustawić, aby przed kamerą dobrze wypaść. Ale czy na pewno? Czy godność i szacunek, o które tak łapczywie walczy, będą jej przeznaczone? Czy feministka pracująca w takiej branży ma szansę stać się grubą rybą rozdającą karty? Wnioski płynące z finału nie są niestety optymistyczne, choć w trzecim sezonie historia tej świetnej bohaterki może potoczyć się bardzo interesująco.

Końcówka odcinka zapowiada kolejne wielkie zmiany. Lori przybywa do Los Angeles, Larry rozpoczyna karierę aktorską, Frankie musi zacząć od zera. Tylko Vinnie tkwi w tym samym miejscu, co na początku bieżącego sezonu. Jako król nowojorskiego nocnego życia obserwuje zachodzące zmiany i nadchodzące epoki. Jest on niemym narratorem i przewodnikiem po Times Square. W takim tonie żegnamy się z serialem na rok. Ze świeczką we współczesnej ramówce szukać tak równej produkcji, jeśli chodzi o poziom artystyczny. Już niedługo przekonamy się, czy Kroniki Times Square zdołają się pożegnać z widzami w tak dobrym stylu.

Źródło: zdjęcie główne: HBO
Kroniki Times Square

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.