Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Life Sentence: sezon 1, odcinek 1 – recenzja

Czy choroba nowotworowa może być dobrym motywem dla serialu utrzymanego w sielankowej atmosferze? Pewnie tak, ale chyba nie w przypadku nowego serialu od The CW.

Bohaterką Life Sentence jest Stella (Lucy Hale), młoda kobieta, przed którą życie stało otworem. Jej świat zmienia się jednak kompletnie, gdy lekarze diagnozują u niej raka, którego nie da się wyleczyć. Zamiast czekać na śmierć, Stella decyduje się podejmować decyzje, których zawsze się bała i czerpać z życia tyle, ile się da. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy po czasie dziewczyna dowiaduje się, że jednak nie umiera. To oznacza zmianę planów i walkę z konsekwencjami swoich wyborów.

Sam koncept jest bardzo ciekawy, ale słusznie obawiałem się, w jaki sposób zostanie to ograne. Tak naprawdę okazuje się, że cały motyw z chorobą nowotworową nie jest w ogóle potrzebny, a służy twórcom jedynie do postawienia bohaterki przed bardzo trudnym zadaniem, z którego z pewnością będzie próbowała wywiązać się przez cały sezon. Otóż jej mąż miał być facetem jej życia tylko na kilka miesięcy, bo tyle miała żyć bohaterka. Każdy z członków rodziny robił wszystko, by osłodzić Stelli ostatnie dni egzystencji na ziemskim padole. Nie mówiono zatem o problemach, które teraz jak grom z jasnego nieba spadły na naszą uroczą bohaterkę.

To sprawia, że Stella uderzona z zaskoczenia tymi wszystkimi wydarzeniami zastanawia się nad sensem swojego życia. Wcześniej nie było specjalnie potrzeby, by się nad tym głowić, któż bowiem będzie rozmyślał nad swoim jestestwem, skoro zostało mu kilka godzin? Life Sentence próbuje momentami zahaczać o poważniejsze tony, ale wychodzi to raczej kiepsko i nie sądzę, by na dłuższą metę udało się w tej materii powiedzieć coś więcej. Klimat serialu jest raczej kolorowy jak sama bohaterka, a całość niezwykle sielankowa. Ot, kilka rodzinnych problemów, które zostaną pewnie szybko zażegnane, byle do końca pierwszego sezonu.

Bardziej niż oglądanie bohaterki radzącej sobie z nową rzeczywistością, ciekawe będzie obserwowanie, w jaki sposób twórcy będą chcieli poprowadzić całą historię. Trudno uwierzyć, że całość będzie opierać się jedynie na rozwiązywaniu problemów rodzinnych. Nie sądzę, by oglądanie Stelli uczącej się pierwszego w życiu zawodu było w jakimś stopniu atrakcyjne. Także wątki pozostałych członków rodziny nie są czymś ujmującym i choć to był dopiero pierwszy odcinek, całość nie nastraja optymistycznie.

Całość ogląda się całkiem dobrze ze względu na sielankowy klimat i bogatą w wątki narrację, która uderza kolejnymi wyzwaniami w bohaterkę niczym kolejne klocki z Tetrisa. Momentami trudno jest jednak zawiesić niewiarę, kiedy rodzina Stelli okazuje się być jedną z dziwniejszych w amerykańskiej telewizji. Naprawdę, są rodziny z tak pokręconymi problemami?

Nie wypada skreślać po pierwszym odcinku żadnego serialu, ale postawiłbym ostatnie pieniądze, że Life Sentence nie zaprezentuje nic nowego ani w humorystycznym poruszaniu poważnych tematów, ani w byciu zwyczajnym, serialem obyczajowym. Ot, kilkadziesiąt minut spędzonych z uroczą bohaterką, która za wszelką cenę będzie chciała ułożyć życie swoje i swojej rodziny.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Poznaj recenzenta

Michał Kujawiński
Jestem miłośnikiem filmów i komiksów z superbohaterami. Uwielbiam jak podczas seansu dzieje się bardzo dużo na ekranie, ale nie przeszkadzają mi też takie produkcje, gdzie trzeba ruszyć głową. Kocham filmy Quentina Tarantino i Wesa Andersona, bo gdybym umiał, to też chciałbym tworzyć takie cuda.

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?