Przeczytaj w weekend

Life Sentence (2018-2019)

Life Sentence

Bohaterką Life Sentence jest Stella (Lucy Hale), młoda kobieta, która ma całe życie przed sobą. Świat jej kompletnie się zmienia, gdy lekarze diagnozują u niej raka, którego nie da się wyleczyć. Zamiast czekać na śmierć, Stella decyduje się podejmować decyzje, których zawsze się bała i czerpać z życia tyle, ile się da. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy po czasie dziewczyna się dowiaduje, że jednak nie umiera. Musi się zmierzyć z konsekwencjami swoich decyzji.

Trailery i materiały wideo

Life Sentence - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Bohaterką Life Sentence jest Stella (Lucy Hale), młoda kobieta, przed którą życie stało otworem. Jej świat zmienia się jednak kompletnie, gdy lekarze diagnozują u niej raka, którego nie da się wyleczyć. Zamiast czekać na śmierć, Stella decyduje się podejmować decyzje, których zawsze się bała i czerpać z życia tyle, ile się da. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy po czasie dziewczyna dowiaduje się, że jednak nie umiera. To oznacza zmianę planów i walkę z konsekwencjami swoich wyborów.

Sam koncept jest bardzo ciekawy, ale słusznie obawiałem się, w jaki sposób zostanie to ograne. Tak naprawdę okazuje się, że cały motyw z chorobą nowotworową nie jest w ogóle potrzebny, a służy twórcom jedynie do postawienia bohaterki przed bardzo trudnym zadaniem, z którego z pewnością będzie próbowała wywiązać się przez cały sezon. Otóż jej mąż miał być facetem jej życia tylko na kilka miesięcy, bo tyle miała żyć bohaterka. Każdy z członków rodziny robił wszystko, by osłodzić Stelli ostatnie dni egzystencji na ziemskim padole. Nie mówiono zatem o problemach, które teraz jak grom z jasnego nieba spadły na naszą uroczą bohaterkę.

To sprawia, że Stella uderzona z zaskoczenia tymi wszystkimi wydarzeniami zastanawia się nad sensem swojego życia. Wcześniej nie było specjalnie potrzeby, by się nad tym głowić, któż bowiem będzie rozmyślał nad swoim jestestwem, skoro zostało mu kilka godzin? Life Sentence próbuje momentami zahaczać o poważniejsze tony, ale wychodzi to raczej kiepsko i nie sądzę, by na dłuższą metę udało się w tej materii powiedzieć coś więcej. Klimat serialu jest raczej kolorowy jak sama bohaterka, a całość niezwykle sielankowa. Ot, kilka rodzinnych problemów, które zostaną pewnie szybko zażegnane, byle do końca pierwszego sezonu.

Bardziej niż oglądanie bohaterki radzącej sobie z nową rzeczywistością, ciekawe będzie obserwowanie, w jaki sposób twórcy będą chcieli poprowadzić całą historię. Trudno uwierzyć, że całość będzie opierać się jedynie na rozwiązywaniu problemów rodzinnych. Nie sądzę, by oglądanie Stelli uczącej się pierwszego w życiu zawodu było w jakimś stopniu atrakcyjne. Także wątki pozostałych członków rodziny nie są czymś ujmującym i choć to był dopiero pierwszy odcinek, całość nie nastraja optymistycznie.

Całość ogląda się całkiem dobrze ze względu na sielankowy klimat i bogatą w wątki narrację, która uderza kolejnymi wyzwaniami w bohaterkę niczym kolejne klocki z Tetrisa. Momentami trudno jest jednak zawiesić niewiarę, kiedy rodzina Stelli okazuje się być jedną z dziwniejszych w amerykańskiej telewizji. Naprawdę, są rodziny z tak pokręconymi problemami?

Nie wypada skreślać po pierwszym odcinku żadnego serialu, ale postawiłbym ostatnie pieniądze, że Life Sentence nie zaprezentuje nic nowego ani w humorystycznym poruszaniu poważnych tematów, ani w byciu zwyczajnym, serialem obyczajowym. Ot, kilkadziesiąt minut spędzonych z uroczą bohaterką, która za wszelką cenę będzie chciała ułożyć życie swoje i swojej rodziny.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (7 marca 2018)
 2. Re-Inventing the Abbotts (14 marca 2018)
 3. Clinical Trial and Error (21 marca 2018)
 4. How Stella Got Her Groove On (28 marca 2018)
 5. Wes Side Story (4 kwietnia 2018)
 6. Who Framed Stella Abbott? (27 kwietnia 2018)
 7. Our Father, the Hero (4 maja 2018)
 8. Sleepless Near Seattle (11 maja 2018)
 9. What to Expect When You’re Not Expecting (18 maja 2018)
 10. The Way We Work (25 maja 2018)
 11. Frisky Business (1 czerwca 2018)
 12. Love Factually (8 czerwca 2018)
 13. Then and Now (15 czerwca 2018)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV