Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy – recenzja gry

Obecna generacja konsol przyzwyczaiła nas do remasterów, rebootów i remaków gier sprzed lat. Czasami na rynek trafiają jednak zbiorcze wydania gier ze starszych konsol, które trudno zakwalifikować do którejkolwiek z tej grup.

W teorii Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy to remaster trzech części serii Ultimate Ninja Storm, które debiutowały na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 w latach 2008-2013. W praktyce jednak jest to po prostu wydanie trzech gier na nowe platformy (PlayStation 4, Xbox One oraz PC). Próżno szukać tutaj jakichkolwiek większych zmian, a różnice w zakresie oprawy graficznej są jedynie kosmetyczne i nawet na szczegółowych porównaniach trudno wyłapać coś naprawdę istotnego.

Również rozgrywka się nie zmieniła i w zasadzie jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie, z drugiej jednak nie do końca satysfakcjonujące. Oczywiście, trudno oczekiwać od remasteru jakiejkolwiek rewolucji w zakresie gameplayu, ale system toczenia starć w serii Ultimate Ninja Storm jest jednak bardzo prosty i mało urozmaicony – podstawowe ataki, kombosy i specjalne umiejętności wykonywane są przy pomocy niezbyt skomplikowanych kombinacji przycisków. Rozgrywka momentami bywa wciągająca, a niektóre ciosy są widowiskowe, jednak na dłuższą metę pojedynki mogą nieco nużyć i trudno porównywać je do innych, popularnych bijatyk, takich jak seria Tekken czy Street Fighter, które słyną z dużo bardziej zaawansowanych i rozbudowanych systemów walki.

Urozmaiceniem są wszelkiego rodzaju aktywności, które czekają na nas w trybie fabularnym, w którym wykonujemy kolejne zadania powierzone nam przez postacie niezależne. Nie brakuje tutaj sekwencji zręcznościowych, w których biegamy, skaczemy i omijamy przeszkody. Również w tym przypadku nie ma co oczekiwać tutaj specjalnie angażujących  misji, ale stanowią one całkiem niezłe urozmaicenie pomiędzy kolejnymi pojedynkami, a zdobywaną dzięki nim walutę możemy wymienić na dodatkową zawartość – w tym też kolejnych grywalnych wojowników.

Oprawa graficzna, nawet pomimo upływu lat, ciągle robi wrażenie. Postarano się oddać tutaj ducha anime, a nie skupiono się na fotorealistycznej grafice, dzięki czemu efekty nawet dzisiaj mogą się podobać. Nie narzekałbym również na udźwiękowienie, bo zarówno muzyka, jak i głosy postaci są bardzo przyzwoite, gdyby nie jeden szczegół – powtarzalność niektórych kwestii. Wystarczy wykonać zaledwie kilka pierwszych zadań w trybie fabularnym aby znienawidzić głównego bohatera, który za każdym razem rzuca te same, niezmiernie irytujące odzywki.

Nie określiłbym Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy mianem „remastera” – to zbiorcze wydanie trzech, całkiem udanych gier sprzed lat. Warto jednak pamiętać, że jest ono dostępne w bardzo przyzwoitej cenie. Fakt ten jest wart docenienia szczególnie teraz, w czasach, w których „odświeżone” klasyki sprzed lat potrafią kosztować tyle samo lub nawet więcej, co zupełne nowości.

PLUSY:
+ oprawa audiowizualna się nie zestarzała,
+ zróżnicowana rozgrywka,
+ trzy gry w dobrej cenie.

MINUSY:
– brak niemal jakichkolwiek zmian i nowości,
– irytujące, często powtarzane kwestie,
– system walki nie jest zbyt rozbudowany.

Źródło: fot. Bandai Namco

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Chilling Adventures of Sabrina: sezon 1…

Chilling Adventures of Sabrina to serial oparty na komiksie pod tym samym tytułem z 2014…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
spoilery
-

Arrowverse – pojawi się superbohater z…

Arrowverse w grudniu 2018 roku doczeka się crossovera zatytułowanego Elseworlds. Tam też pojawi się superbohater…

Paweł Krzystyniak
spoilery
-

Red Dead Redemption 2 – mapa…

Red Dead Redemption 2 zaoferuje ogromną mapę, w której pojawią się lokacje znane z poprzedniczki,…

Norbert Zaskórski
-

Nawiedzony dom na wzgórzu – duchy,…

Portal Vulture zaprezentował galerię wszystkich ukrytych duchów w nowym serialu grozy od Netflixa.

Paweł Krzystyniak
PC
-

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – recenzja…

Nie oczekiwałem po Wojnie Krwi zbyt wiele. Nowa produkcja CD Projekt RED okazała się jedną…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Nielegalni: sezon 1, odcinki 1-3 –…

Canal+ nie zwalnia tempa. Po dobrze przyjętym przez widzów Belfrze i intrygującym Kruku prezentuje kolejny…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?