Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
7/10

Nie odpuszczaj – recenzja książki

Harlan Coben jest autorem, który sprawnie buduje historie z wieloma intrygami. Problem polega na tym, że w każdej używa tego samego schematu, co przy głębszym zapoznaniu się z jego twórczością może przeszkadzać. Jak jest w przypadku jego nowej książki? Przeczytajcie naszą recenzję.

Harlan Coben lubi tworzyć bohaterów złamanych przez jakieś okropne wydarzenie z przeszłości. W tym wypadku mamy do czynienia z detektywem Napoleonem Dumasem, który 15 lat temu w wypadku stracił brata, Leo. Tego dnia zaginęła także miłość jego życia – Maura. To wydarzenie zdefiniowało jego życie. Przez nie wstąpił do policji i został detektywem. Chciał odnaleźć dziewczynę ale przez te wszystkie lata nie miał szczęścia. Aż pewnego dnia na miejscu zbrodni zostają znalezione odciski palców Maury. Czy miała ona coś wspólnego ze śmiercią Leo? Gdzie się ukrywała i dlaczego? Nap musi rozwiązać tę zagadkę by osiągnąć spokój i równowagę wewnętrzną.

Jeśli jesteście mieliście styczność z twórczością Harlana Cobena, to dobrze wiedzie, że jest to jeden z tych autorów których się kocha albo nienawidzi. Używa on bowiem we wszystkich swoich książkach podobnego schematu. Wodzi czytelnika za nos, by na koniec tak nim zakręcić, aby się nie domyślił zakończenia. Nie ważne jak niedorzeczne by ono nie było. Nie odpuszczaj nie jest tutaj wyjątkiem. Powieść ma mnóstwo zwrotów akcji. Każdy z bohaterów skrywa jakaś tajemnicę. Nie ma tu ludzi bez winy, każdy ma coś na sumieniu. Oczywiście nie wszystkie wątki są połączone bezpośrednio z główną fabułą, ale odkrycie jednej zagadki rusza następne, jak domino. Jeśli macie jakiegoś podejrzanego na samym początku tej opowieści to gwarantuje wam, że szybko zwątpicie w to pierwsze przeczucie. Coben jak zwykle umieszcza tyle fałszywych tropów mających rozproszyć nasza uwagę i odciągnąć ją od rzeczy na pozór oczywistych. Stał się w tym mistrzem. To w końcu jego znak rozpoznawczy.

Nie odpuszczaj - okładka miękka
Źródło: Albatros

Tym razem autor skupia się na więzi jaka łączyła bliźniaków i co się dzieje, gdy zostaje ona nagle zerwana. Jak to wpływa na psychikę pozostawionego brata. Czy po takiej traumie można dość do siebie i jak ona wpływa na budowanie dalszych relacji z innymi ludźmi? Podobno Coben przygotowując się do pisania tej książki tradycyjnie inspirował się prawdziwymi legendami miejskimi. Tym razem sięgnął po historię pewnego mafiosy, który królował w New Jersey.

Nie będę was czarować. Nie odpuszczaj to książka na jeden, góra dwa dni. Czyta się ją szybko. Lektura sprawia ogromna przyjemność, ale po jej zakończeniu w sumie w głowie nic nie zostaje. Trochę jak po kinie akcji z Dwaynem Johnsonem. Czujemy, że miło spędziliśmy czas, ale to by było na tyle. Oczywiście po tym autorze niczego innego się nie spodziewałem. Po to właśnie sięgam po jego książki. Z góry wiem, co dostanę i prawie nigdy nie jestem zawiedziony.

Źródło: fot. Albatros

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.