Ocena recenzenta:
8/10

Odcinki: sezon 5, odcinek 1 – recenzja

Po ponad dwóch latach powraca serial Odcinki ze swoim finałowym sezonem. Szybko przypomina, dlaczego to jest dobra produkcja.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Sam początek odcinka z tym dziwacznym programem rozrywkowym prowadzonym przez Matta przypomina o tym, jak twórcy świetnie potrafią śmiać się ze schematów telewizji oraz wyśmiewać pewne stereotypy. Ukazanie elementów programu w tym odcinku jest momentami absurdalne (wymyślane kary), ale częściej komiczne dzięki właśnie LeBlancowi. Jego znudzenie tą pracą przejawia się w kilku zabawnych sytuacjach, których kulminacją jest scena prysznica najładniejszej uczestniczki. Ten jeden moment dużo mówi o tym, jakiej jakości są tego typu programy. Kapitalnie udaje się pokazać to wszystko mądrze i w krzywym zwierciadle.

Momentów, w których LeBlanc potrafi rozbawić, jest sporo. Jego wymiana zdań z producentem programu, wszelkie docinki czy komentarze działają wyśmienicie. Wisienką na torcie jest końcowa scena, w której Matt podrywa uczestniczkę zamkniętą w szklanym pudle i masturbuje się na antenie. Biorąc pod uwagę cały wydźwięk sceny, kolejną absurdalną decyzję Matta, trudno nie kryć rozbawienia i satysfakcji. Ta scena ma wyśmienity potencjał na ciekawe problemy w końcowych odcinkach serialu.

U Beverly i Seana jest w zasadzie tak, jak można było oczekiwać. Ich współpraca z Timem jest przegięta do granic możliwości , ale zgodna z przewidywaniami. Twórcy przyzwyczaili nas do pewnego schematu budowy absurdów w związku z pracą w branży telewizyjnej. Tutaj sprawnie wprowadzono schemat pokoju scenarzystów pracujących przy serialu. I tak specyficzność Tima oraz cała otoczka niewolniczej pracy jest w stanie dostarczyć widzom pokaźnej dawki śmiechu. Momentami bywa to dziwaczne, a sam Tim irytujący , ale poprzez sprawne wpisanie w konwencję, działa odpowiednio. Chyba najdziwniejszą sceną jest zabicie Seana we śnie, by nie pójść do pracy.

Odcinki to nadal dobra komedia z ciekawymi pomysłami, solidnym humorem oraz oczekiwanymi absurdami. Warto było czekać. Oby finalny sezon nie rozczarował.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
0 -

Ostatni Jedi – reżyser o Snoke’u,…

Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi wzbudzają wiele emocje, zachwytu krytyków i skrajnych opinii widzów. W rozmowie…

Michał Kujawiński
0 -

Box Office: świetny weekend Ostatniego Jedi

Film Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi nie daje szans konkurencji. Są wyniki box office z weekendu.

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – easter…

Wielu z nas seans filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi ma już za sobą. Czas najwyższy…

0 -

Najciekawsze thrillery 2018 roku

Większość widzów uwielbia towarzyszącą nam gęsią skórkę i dreszczyk emocji podczas wizyty w kinie. Warto…

Norbert Zaskórski
0 -

10 aktorów, którzy mogliby zastąpić Bena…

Powstała lista aktorów, którzy mogliby zostać nowym Mrocznym Rycerzem w DCEU.

Aleksander Mazanek
0 -

Czy trzeba przepłacać, żeby komfortowo grać?

Każdemu marzy się, by mieć w domu potężną maszynę do grania, jednak nie każdy ma…

Co o tym sądzisz?