Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
7/10

Preacher: sezon 3, odcinek 2 – recenzja

Drugi odcinek Preacher nie zwalnia tempa i wciąż dostarcza sporo nietypowej rozrywki w swoim stylu. Jednak dalej brakuje zaskoczeń, które nadałyby świeżości serialowi.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Po pierwszym, dość powściągliwym jak na Preacher odcinku, widzowie na pewno liczyli, że w kolejnym epizodzie serial się rozkręci. Tulip została wskrzeszona, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby twórcy pobawili się własną konwencją. Jednak Preacher wciąż nie daje się zanadto ponieść wyobraźni, jakby zaciągnięto mu hamulec ręczny. Nie zaskakuje rozwiązaniami fabularnymi, nie szokuje ponadprzeciętną makabrą, ani za bardzo nie bawi czarnym humorem, do którego nas przyzwyczaił. Oczywiście tych elementów nie brakowało, ale jedna latająca koza z przesłaniem czy krwawy bulion to jednak trochę za mało, jak na ten niepoprawny serial. Dobrze, że Wszechmogący pod postacią dalmatyńczyka wciąż jest osobliwością, która za każdym razem wzbudza wesołość. Miejmy nadzieję, że objawi się jeszcze nie raz w tym sezonie, ponieważ dodaje Preacherowi pewnego rodzaju blasku i luzu z przymrużeniem oka.

Nowy odcinek przybliża nam również mieszkańców Angelville, którzy zostali bardzo dobrze odwzorowani z kart komiksu, przede wszystkim pod względem wyglądu. Jednak serial przedstawia nieco inny rodzaj relacji Jessego z babcią oraz jej pomagierami, co dla czytelników może być nieco rozczarowujące. Z drugiej strony produkcja ma duże pole do popisu i cały sezon przed sobą, aby przedstawić własną, może równie dramatyczną, wersję tego wątku. Preacher powoli odkrywa coraz mroczniejszą stronę rodziny L’Angelle, dokładając kolejne informacje związane z głównym bohaterem. Znowu pojawiła się retrospekcja, ale tym razem nie tak brutalna i skręcające żołądek, jak w poprzednim odcinku. Ciekawość wzbudza także grobowiec, do którego zszedł Jesse w końcówce epizodu. Wszystko to (oraz trzymanie w garści naszego kaznodziei) pokazuje na co stać babcię L’Angelle, a to dopiero początek jej niecnych zagrywek i okrutnej bezwzględności.

W poprzednim tygodniu brakowało osoby, która nadałby odpowiednio komiksowego charakteru odcinkowi, dlatego cieszy, że powrócił Herr Starr, który od razu popisał się mocnym wejściem. Sekwencja strzelaniny była przerysowana, krwawa i bardzo efektowna. Pip Torrens w roli Starra jest kapitalny kreując tak nietuzinkową i wyrazistą postać. A do tego sposób bycia tego bohatera i sarkastyczne poczucie humoru rozbraja oraz sprawia, że serial jest ciekawszy i atrakcyjniejszy. Dzięki niemu nawet ciągle wałkowany trójkąt miłosny oraz niekończące się nieporozumienia i sprzeczki na linii Jesse-Tulip-Cass przestają nużyć bezbarwnością. Miejmy nadzieję, że także niebawem powrócą Eugene, Hitler i przede wszystkim Święty od Morderców, którzy również bardzo urozmaicają serial.

W najnowszym odcinku Preacher nie było miejsca na nudę. Szybka akcja i dużo wydarzeń dynamizowały  epizod, ale niestety traci na tym fabularna część serialu z wątkiem babci Jessego na czele, któremu brakuje mroczniejszego i bardziej emocjonalnego oraz tajemniczego klimatu. Na szczęście to dopiero początek sezonu, więc twórcy mają jeszcze dużo czasu na rozwinięcie historii z przeszłości głównego bohatera tak, aby usatysfakcjonować widzów. Zabawa dopiero się zaczyna!

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Preacher

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.