Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
7/10

Preacher: sezon 3, odcinek 3 – recenzja

W nowym odcinku Preacher nie brakowało czarnego humoru, ale również dał duże pole do popisu głównej bohaterce, która odzyskała blask i zyskała wiele uznania w oczach widzów.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Najnowszy odcinek Preacher zdecydowanie należał do Tulip, która wzięła sprawy w swoje ręce. Odzyskała tego pazura z samego początku serialu, gdzie zawadiacko rozprawiała się z każdym, kto jej stanął na drodze. Emanowała kobiecą siłą, ale przede wszystkim było w tym dużo zabawy konwencją serialu, aby wprowadzić więcej specyficznego i dość kontrowersyjnego humoru. Wystarczy jednak trochę dystansu, aby zaskakujące spotkanie Tulip z Bogiem paradującym w przebraniu dalmatyńczyka naprawdę śmieszyło. Bawiła bezczelność Wszechmogącego wobec głównej bohaterki, a także fakt, że przyjął formę Fałszywego Boga, w którego wcielał się Mark Harelik. Światłość bijąca od Stworzyciela nawiązywała do komiksu, ale przy okazji też wzbudzała wesołość. Ale to Tulip i jej zuchwałość najbardziej imponowała, bo w końcu ta postać nabrała wyrazu i blasku.

Tulip oglądaliśmy również w kilku innych scenach, gdzie również nie dawała się zbić z pantałyku. Nie przestraszyła się Madame Boyd, czyli konkurentce babci L’Angelle. Ta rywalizacja między rodzinami może urozmaicić wątek Angelville pod względem groteskowości czy innych absurdalnych sytuacji. Na razie wzbudza ciekawość, jak ta historia potoczy się dalej. Natomiast kolejną dawkę sprośnego humoru przyniosły sceny, gdzie Tulip starał się wydobyć istotne informacje o chusteczkowych kontraktach od T.C., który jednak wyczuł jej zamiary. Świetnie tutaj zadziałała czarno-biała wstawka z horrorowatą mini-historyjką, w której nie zabrakło makabrycznych, ale powodujących wesołość obrazków ze względu na ich kiczowatość. Warto tu docenić pracę kamery i krzywe ujęcia, które sprawiały, że ta krótka opowieść z narracją T.C. była jeszcze bardziej karykaturalna i komiczna. Będąc w temacie niecodziennych ujęć kamery trzeba też koniecznie wspomnieć o widoku wprost z rany Cassidy’ego, które również bawiło oryginalnością.

Z kolei Jesse i Cass zeszli w tym odcinku na drugi plan. Nie ciekawiło poszukiwanie przez kaznodzieję nowych klientów biznesu L’Angelle, a w spotkaniu wampira twarzą twarz z babcią tytułowego bohatera też brakowało bardziej tajemniczego i mrocznego klimatu. Na szczęście końcówka epizodu przyniosła interesujący obrót sytuacji, gdzie Jody i T.C. powiesili Cassa na drzewie, jak na ożywionym obrazku, który też był pomysłowo przedstawiony. Jednak najwięcej emocji wzbudziło otwarcie grobowca dla klientów, gdzie odbywają się krwawe walki. Z jednej strony Jesse w kapeluszu, jako prowadzący tą nietypową, podziemną rozrywkę prezentuje się świetnie i bije od niego charyzma. Ale z drugiej strony ten motyw rozczarowuje, bo po tym serialu mogliśmy się spodziewać czegoś bardziej zaskakującego i szalonego. W końcu twórcy wiele razy udowodnili, że nie brakuje im wyobraźni w wymyślaniu osobliwych rozwiązań fabularnych. W każdym razie możemy oczekiwać niezłej jatki po tym wątku, co wpisuje się w koncepcję Preachera.

Gonna Hurt to dobry odcinek, który dał kilka powodów do śmiechu, a do tego akcja nie zwalnia tempa. Co ciekawe heavymetalowa muzyka dobrze wkomponowała się w ten zadziorny humor Tulip. Fabuła również nie stoi w miejscu, a poszczególne wątki szybko się rozwijają, więc podobnie jak w poprzednich odcinkach nie możemy narzekać na nudę. Jednak dalej musimy uzbroić się w cierpliwość, aby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy Eugene’a czy Hitlera. Poza tym Jesse, który nie może w pełni używać mocy Genesis już tak nie fascynuje. Najważniejsze, że Preacher bawi się pomysłami i czarnym humorem, który wciąż dobrze się sprawdza. Jednak powinniśmy oczekiwać więcej od tego nietuzinkowego tytułu, bo w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Preacher

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.