Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
6/10

Rick i Morty. Tom 1 – recenzja komiksu

Twórcy serialu Rick i Morty pokusili się o przeniesienie niezwykłego klimatu jednej z ciekawszych kreskówek z ostatnich lat.

Rick and Morty jako kreskówka ma swoich zagorzałych fanów – mieszanina parodii, nawiązań meta oraz specyficznego humoru ubrana w historię na pozór zwyczajnej, amerykańskiej rodziny podbiła serca widzów na całym świecie. Na fali tej popularności stworzono komiks, który polskim fanom może pomóc przetrwać czas oczekiwania na czwarty sezon.

Komiks zasadniczo dzieli się na dwie części – pięć rozdziałów, które swoją konstrukcją przypominają odcinki serialu, oraz Dodatkowe Historyjki, krótkie scenki bonusowe skoncentrowane na tych członkach rodziny, którzy zazwyczaj zostają na drugim planie podczas zwykłych przygód Ricka i jego wnuka. Zwykłe rozdziały prowadzą jedną większą historię, gdzie osią są relacje między członkami rodziny, z typowymi przechwałkami Ricka, narzekaniem Morty’ego, zblazowaniem Summer, przepracowaniem Beth i niedowartościowaniem Jerry’ego. Wszystkie schematy są już dobrze znane widzom serialu i z jednej strony to mocna strona tego komiksu, bo nie trzeba marnować miejsca na ekspozycję, ale z drugiej – praktycznie całość ma sens kiedy zna się oryginalne dzieło. I jest to do pewnego stopnia zaskakujące, bo historie są oryginalne, ale można odnieść wrażenie, że oparte na postaciach, które przeszły znaną nam już drogę na przestrzeni co najmniej dwóch sezonów.

Zagorzały fan z pewnością stwierdziłby, że to po prostu kolejna linia czasowa czy nowy wymiar; formuła historii nie wyklucza takiej interpretacji. Szczególnie że większość charakterystycznych postaci spoza rodziny praktycznie nie występuje w komiksie – czy ich brak wynika z przyjętej koncepcji historii czy dopiero się pojawią, trudno powiedzieć. Okładki następnych tomów umieszczone na skrzydełku nie zapowiadają nikogo nowego. Brakuje też charakterystycznego zawołania Ricka „Wubba lubba dub dub”, a to spory minus dla wiernego fana.

O ile do samych postaci, ich charakterów i sposobu wypowiedzi nie można mieć większych zastrzeżeń, tak rysunek czasami budzi wątpliwości. Oczywiście, jest to inne medium niż serial animowany, jednak wiele kadrów pokazuje bohaterów z nietypowymi dla nich wyrazami twarzy, innymi niż się zapamiętało z oglądania kreskówki. Niespójne bywają też sylwetki. Dla odmiany tła doskonale oddają charakter międzygalaktycznych podróży, tak samo wizerunki kosmitów.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Rick i Morty. Tom pierwszy to publikacja skierowana przede wszystkim do fanów serialu i to oni będą mieli największą radość z czytania o kolejnych niestworzonych historiach. Osoby, które nie znają serialu, mogą nie wczuć się w klimat specyficznych relacji rodzinnych, ponadto należy wziąć poprawkę na humor, któremu miejscami bardzo daleko do subtelności.

Źródło: fot. materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]