Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Ocena recenzenta:
7/10

The Affair: sezon 4, odcinek 2 – recenzja

W najnowszym odcinku The Affair spotykamy dwójkę głównych bohaterów, których nie było w premierowej odsłonie. Czy historie Cole'a i Allison są na tyle wciągające, aby czwarty sezon nabrał rumieńców?
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W poprzednim epizodzie dowiedzieliśmy się dużo na temat tego, co działo się z Noah i Helen po wydarzeniach z trzeciego sezonu. Wprowadzenie do nowej opowieści nie było mocno ekscytujące, ale umiejętnie nakreśliło główne założenia fabularne. W drugim odcinku dzieje się dokładnie to samo z Allison i Colem. W obu przypadkach mamy eksmałżonków, którzy powiązani są licznymi skomplikowanymi relacjami. Noah i Helen mają dzieci, mieszkają niedaleko siebie i łączą ich, jak na razie, trudne do określenia uczucia. Identyczna sytuacja jest u byłych państwa Lockhartów. Cole i Allison związani są restauracją, której oboje są właścicielami, mają córkę, a na dodatek mężczyzna ewidentnie wciąż czuje miętę do swojej eksżony.

Dziwaczna relacja tej dwójki eksploatowana jest na kilka różnych sposobów. Pojawia się wątek biznesowy (Cole i Allison zastanawiają się nad sprzedażą restauracji), niezwykle dużo czasu ekranowego dostają problemy w związku Lockharta z Luisą. Allison również zostaje wplątana w – wydawać by się mogło – ciekawą intrygę. Bohaterka pracuje z rodzicami, którzy podobnie jak ona stracili dzieci. Ponadto na horyzoncie pojawia się tajemniczy nieznajomy, więc jak łatwo się domyśleć, pani Bailey ochoczo skacze mu w ramiona (jak na razie oczywiście w przenośni).

Wszystkie wątki osobiste służą do pogłębienia relacji między dwójką głównych bohaterów. Cole nadal kocha swoją byłą żonę, mimo że ta zawala mu kwestie biznesowe, jest nieodpowiedzialna i ewidentnie ma go w nosie. Mimo że Luisa jest piękną, dobrą i kochającą partnerką, bohater przeżywa swoisty kryzys wieku średniego, wynikiem czego upija się na plaży z młodocianymi surferami, co pakuje go w nie lada kłopoty.

Podobnie jest z Allison. Mimo że w jej historii dostajemy krwistą bijatykę, a Ben sprawia wrażenie wielce intrygującego młodzieńca, prawdziwe emocje pojawiają się, gdy na horyzoncie pokazuje się Cole i dwójka głównych bohaterów daje upust głęboko skrywanym uczuciom. Allison sprawia wrażenie obojętnej, ale u Cole’a pojawia się frustracja podszyta czymś głębszym. Niezależnie, czy czeka na nią w wykwintnej restauracji, czy naprawia jej samochód z pomazaną przez dzieciaki twarzą, zawsze fabularnie jest ciekawej, niż wtedy, gdy ta dwójka nie spotyka się na ekranie.

Dzięki dobrze ustawionemu środkowi ciężkości uczucia targające Colem są zrozumiałe. Zarówno wtedy, gdy wyznaje miłość Luisie, jak i wtedy, gdy imprezuje jak dziki, wiemy że gnębi go coś poważniejszego. Jak na razie trudno rozgryźć Allison. Pojawienie się przystojnego nieznajomego nie wydaje się tutaj idealnym rozwiązaniem. Znów wielka miłość, która rozpadnie się ze względu na relacje z jednym z pozostałych głównych bohaterów? A może Ben okaże się niezrównoważonym jegomościem, wprowadzającym do opowieści dreszczyk emocji? Dobrze korespondowałoby to z początkiem obu odcinków, gdzie Cole i Noah działają wspólnie, szukając zaginionej kobiety.

Wszystko wskazuje na to, że The Affair w czwartej serii idzie tą samą drogą co pierwsze odsłony. Trzeci, często niedoceniany sezon, wprowadził nieco różnorodności do formuły, ale dwa pierwsze opierały się na przedstawianiu historii głównych bohaterów mniej więcej w taki sposób, aby każdy wątek osobisty rozwijał relacje łączące poszczególne postacie. Tutaj mamy to samo i nie jest to bynajmniej zarzut. Dzięki temu The Affair jest serialem przewidywalnym, przy którym dobrze się wypoczywa i relaksuje. Jak na razie brakuje nieokiełznanych namiętności, a opowieść nie wchodzi zbyt głęboko w psychologię postaci, ale pod względem fabularnym ogląda się to dobrze. Solidny dramat obyczajowy, który dzięki doświadczeniu twórców i dobrze zbudowanym postaciom nie nudzi się nawet przez chwilę.

Źródło: zdjęcie główne: Showtime
 

 

The Affair

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.