Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Ocena recenzenta:
3/10

W garniturach: sezon 8, odcinek 1 i 2 – recenzja

Po odejściu Patricka J. Adamsa i Meghan Markle twórcy serialu zdecydowali kontynuować historię firmy prawniczej. Pytanie - czy była to dobra decyzja?

Poprzedni sezon zakończył się dawno oczekiwanym ślubem Rachel (Meghan Markle) i Mike’a (Patrick J. Adams) oraz ich decyzją o przeprowadzce do Seattle. Do tego  w wyniku działań udziałowców ze Stanleyem Gordonem (Bruce McGill) na czele, w firmie Harveya (Gabriel Macht) i Louisa (Rick Hoffman) kancelaria musiała przejść fuzję, w wyniku której dołączył do niej Robert Zane (Wendell Pierce). W nowym sezonie zamiast skupić się na rozwijaniu firmy, panowie walczą o to, kto jest w niej najważniejszy i stanie na jej czele. Wszystko przebiega w przyjaznej atmosferze, przynajmniej do chwili, gdy pojawia się prawniczka od zadań specjalnych sprowadzona przez Zane’a – Samantha Wheeler (Katherine Heigl). Jak można się łatwo domyślić, nie zostanie ona od razu ulubienicą Spectera.

W garniturach to świetny przykład serialu, który trwa za długo. Już pomysł wyciągnięcia Mike’a z więzienia i w niezrozumiały dla mnie sposób uczynienie go prawdziwym prawnikiem bez konieczności ukończenia studiów było dla mnie kuriozalne. A później było już tylko gorzej. Kiedyś ten serial wyróżniał się dynamiką. Dużo zwrotów akcji podczas prowadzonych spraw. Niestety, od dłuższego czasu bohaterowie zajmują się swoimi problemami emocjonalnymi albo walczeniem o utrzymanie firmy. Brakuje tych ciekawych rozpraw sądowych, za które tak ceniłem tę produkcję. Do tego rozbicie duetu Specter – Ross jest moim zdaniem strzałem w kolano. Panowie świetnie się uzupełniali, a ich przepychanki słowne z wykorzystaniem odniesień do klasyków kina były miodem na moje serce. Fajnie napisane i zagrane dialogi uczyniły W garniturach pozycję, do której chętnie wracałem co tydzień. Twórca zabrakło niestety pomysłów. Zaczęli przemycać coraz bardziej kuriozalne rozwiązania, które tylko odpychały fanów. To nie jest tak, że jak lubimy dane postaci, to jesteśmy w stanie łyknąć każdą bzdurę. Wyczuli to także aktorzy, którzy powoli zaczęli opuszczać serial. Gina Torres, grająca Jessicę Pearson, była pierwsza. I choć aktorka dostała obietnicę własnego spin-offu osadzonego w Chicago, to jakoś nie wróżę jej wielkiego sukcesu.

W garniturach przestało po prostu bawić. Wątki zostały rozciągnięte do granic wytrzymałości, a niektóre postacie, które wcześniej intrygowały, zaczynają już drażnić. Najlepszym przykładem jest Donna. Wszystko wiedząca sekretarka nagle została dyrektorem kancelarii. Decyzja kuriozalna. Niby miała być nagrodą za jej zasługi i wieloletnią pracę, ale nijak się to nie broni. Jest nielogicznym posunięciem. Do tego Louis, który był fajnym czarnym charakterem, więcej czasu spędza teraz u psychoterapeuty niż na salach sądowych, przez co stracił swoją charyzmę.

Słabo wypada też Katherine Heigl, szukająca wciąż bezskutecznie swojego miejsca w telewizji po odejściu z Chirurgów. Jej postać została wciśnięta na siłę i to czuć. Jest słabo napisana. Drażni za każdym razem, gdy pojawia się na ekranie. Nie ma nawet w połowie tak fajnej charyzmy jak Mike. Jej pojawienie się już zapowiada, że ten sezon będzie opierał się na starciach partnerów w firmie, a nie ich walkach z konkurencją na salach sądowych. Co moim zdaniem nie jest dobrym prognostykiem.

Po dwóch odcinkach spokojnie mogę stwierdzić, że W garniturach jest produkcją sztucznie i na siłę podtrzymywanym przy życiu. Niepotrzebnie zajmuje miejsce w ramówce, które mogłaby zająć jakaś ciekawsza produkcja. Ja po tylu latach żegnam tych bohaterów, choć nie wykluczam, że co jakiś czas będę sprawdzał, co u nich słychać. Ale na pewno nie co tydzień.

W garniturach

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]