Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
4/10

Wbrew naturze #03: Odrodzenie – recenzja komiksu

Finał serii Wbrew naturze niestety przynosi duże rozczarowanie. Mirka Andolfo rozbudziła oczekiwania, ale z dużej chmury spadł mały deszcz.

Kluczową postacią dla fabuły serii Wbrew naturze jest Leslie, świnka (dla przypomnienia: jest to świat zamieszkały przez antropomorficzne zwierzęta), na której ciąży przeznaczenie. Jej ciało chce przejąć potężna istota o postaci białego wilka, a bohaterka niewiele może zrobić, by się temu przeciwstawić. Wraz z przyjaciółmi próbuje walczyć, ale wydaje się, że stoją na straconej pozycji w starciu z nadprzyrodzoną siłą i tajemniczą organizacją stojącą m.in. za porwaniem Leslie oraz propagowaniem „czystości rasowej” w społeczeństwie.

W trzecim i ostatnim tomie, Odrodzeniu, wszystkie te wątki znajdują finał. Na dokładkę sporo dowiadujemy się o przeszłości rodziców Leslie, planie złowieszczego szamana, a także innych wydarzeniach, które do tej pory pozostawały za kulisami. Problem jest taki, że podane to zostało w niestrawny dla czytelnika sposób, niejako wykładając kawę na ławę. Również wynikające z wątków konkluzje raczej przypominają rozwiązania z telenoweli niż scenariusza napisanego dla choć średnio wymagającego czytelnika.

Mirka Andolfo chciała nadać fabule tego tomu jeszcze bardziej dynamicznej fabuły, ale niestety efektem jest chaos, skakanie między wątkami, które działają nużąco, zamiast intrygować. Kolejne strony przewraca się z coraz mniejszym zainteresowaniem, nie mówiąc nawet o próbie przejęcia się losami postaci.

To, co pozwala na dotarcie do końca tego albumu, to ilustracje. Tu się nic nie zmieniło – nadal mamy do czynienia z ładnymi, kolorowymi planszami. Rysunki postaci wyrażają emocje, są dopracowane, nawet jeśli czasami odrobinę przypominają szkice. Oczywiście nadal też jest sporo erotyki, choć może nie aż tak dużo, co w pierwszym tomie.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

Otwierający serię tom stanowił dość interesującą, nieco orwellowską opowieść okraszoną erotyzmem, tajemnicą i odrobiną mistyki. Niestety wraz z rozwojem serii pozytywnych elementów było coraz mniej. I tak Odrodzenie to w zasadzie kiepska telenowela z odrobiną sensacji i mistyki, która na dobrą sprawę stanowi najbardziej męczącą część.

Podsumowując: Wbrew naturze to duże rozczarowanie. Z perspektywy całego cyklu na uwagę zasługuje wyłącznie strona graficzna, która utrzymuje wysoki poziom od początku do końca. Scenariusz niestety z każdym rozdziałem jest coraz słabszy, a cel i sens opowieści gdzieś ginie z czasem.

Źródło: fot. Non Stop Comics

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.