Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

Zabójcza broń: sezon 3, odcinek 2 i 3 – recenzja

Zabójcza broń nadal sprawdza się jako lekka rozrywka. Chociaż brak Riggsa jest odczuwalny, nowa historia potrafi bawić na podobnym poziomie.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Zabójcza broń w obu odcinkach proponuje proste, ale solidnie przemyślane sprawy kryminalne. W pierwszym przypadku została ona wprowadzona po to, by zbudować nową dynamikę w relacji Rogera z Cole’em. To właśnie w tym miejscu widać, jak to różni się od szaleństw związanych z Riggsem, choć jakieś podobieństwa są odczuwalne. Druga sprawa natomiast jest bardziej związana z Cole’em, bo nacisk jest położony na jego życie prywatne i kontakt z córką. W obu przypadkach widać niezły pomysł na stworzenie pretekstu wpisanego w klisze gatunku do opowiadania czegoś ważniejszego. Prawda jest taka, że obie sprawy kryminalne są proste, czasem banalne, ale czuć, że twórcy robią je z pełną świadomością i są one środkiem do określonego celu.

Mam czasem problem z Cole’em, bo budowa postaci czasem przypomina deja vu z Riggsa. Kwestia tyczy się jego problemu psychicznego związanego z śmiercią dzieciaka z pierwszego odcinka. Kłopot w tym, że ten cały wątek osadzony jest na chwiejnych posadach, bo tak jak pisałem w tamtej recenzji, śmierć była bezsensowna, a z dzieciaka, żyjącego mimo wszystko w dość niebezpiecznym miejscu, zrobili głupca. Dlatego zmagania Cole’a z tym wszystkim czasem przypominają to, co oglądaliśmy w kwestii Riggsa. Ważne jest tutaj, aby szybko z tego wyjść i skupić się na relacji rodzinnej i kwestii charakteru szpiega, bo to odróżnia Cole’a od poprzednika. A jego wątek z córką z 3. odcinka jest zabawny, uroczy i po prostu świetnie się go ogląda. Dobrze współgrają aktorzy, w wielu miejscach są dobrze zaakcentowane emocje i – co chyba jest najważniejsze – jako widzowie możemy mieć poczucie, że jest to coś wartego rozwoju. Buduje w końcu zupełnie innego bohatera, który na swój sposób jest ciekawy.

Rozbudowanie relacji Murtaugha z Cole’em jest na razie poprawne. Czasem twórcy wprowadzają dziwne zachowania Rogera i jego dość zaskakujące oczekiwania od partnera. Wciąż nie da się uniknąć odwołań do rzeczywistości i zakulisowej afery, która siłą rzeczy jakoś wpływa na postrzeganie tej postaci na ekranie. A Roger parę razy zachowuje się irytujące i nie do zniesienia. Można nawet odnieść wrażenie, że częściej jęczy, marudzi, niż jest sobą. Widzimy to w kwestii kolacji z Cole’em oraz relacji z teściem. Do przesady. Nie mogę jednak przyczepić się do rozwoju współpracy obu panów. Widać, że to nie jest ta sama relacja co z Riggsem. Oparta jest na innych zasadach, a znajdujące się gdzieś w tle podobieństwa z uwagi na problemy psychiczne Cole’a, szybko ustępują miejsca nowym i zabawnym rozwiązaniom. Szczególnie że Cole jeszcze musi nawiązać przyjaźń z rodziną, a pierwsza interakcja wypada komicznie.

Zabójcza broń na razie się sprawdza. Wszystko rozwija się w nowym kierunku, zachowując odpowiednie podobieństwa. Rozrywka, jakiej oczekujemy po tej produkcji, została zachowana.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Zabójcza broń

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.