Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
3/10

Złe psy – recenzja filmu

Są takie filmy, które robią wszystko, by przynajmniej na chwilę przed premierą zachować pozory udanej produkcji. Tutaj jednak dystrybutor zadbał o to, abyśmy nie mieli złudzeń i dodał w tytule przedrostek "złe".

Taki też jest ten film. Zły i nieodpowiedni dla każdego fana filmów kryminalnych, który tutaj wynudzi się do granic wytrzymałości i nie dostanie nic w zamian. Ani ciekawych bohaterów, ani też sprawnie poprowadzonej fabuły. Jest to zadziwiające, że Bobby Moresco, autor nagrodzonego Oscarem scenariusza do filmu Miasto gniewu, popełnił taką pomyłkę i stworzył do swojej produkcji oklepaną i pełną oczywistych tropów intrygę. Może powinien w przyszłości pełnić tylko jedną funkcję, a reżyserowanie zostawić komuś innemu?

Historia skupia się na policjancie odgrywanym przez Karla Urbana, który przez przypadek znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Podczas jednej z misji zabija innego policjanta, co odbije się na jego późniejszej karierze i życiu codziennym. Po trzyletniej odsiadce, bohater postanawia na własną rękę naprawić swoją reputację i dowiedzieć się, dlaczego został wrobiony. Szybko okazuje się, że swój udział w tym zamieszaniu miała ważna agencja rządowa.

W produkcji zobaczymy liczne inspiracje gatunkiem noir, obsada nie jest anonimowa, a wspomniany reżyser ma na swoim koncie sukcesy. Problem jednak w tym, że Złe psy ma kłopoty na każdej płaszczyźnie. Twórcy nie udaje się odpowiednio zaprezentować historii, która pełna jest scenariuszowych głupotek i groteskowych rozwiązań. Dostajemy też łopatologiczne dialogi, a całość dopełniają aktorzy, którym wyraźnie nie chciało się grać. Widać to zwłaszcza po głównym bohaterze, w którego wcielił się Karl Urban. Mam wielką sympatię do tego aktora, ale wyraźnie przejechał ten film na ręcznym, ani razu nie prezentując czegoś więcej, niż tylko bycie Karlem Urbanem.

W ekipie jest także Andy Garcia w roli mentora głównego bohatera i mieszająca w intrydze Sofía Vergara. Ten pierwszy wnosi jeszcze trochę jakości, ale znowu trudno jest mówić tutaj o godnym aktora występie. Vergara natomiast próbuje uwodzić i przeszkadzać postaci granej przez Urbana. Problem jednak w tym, że jej występ wylatuje z głowy zaraz po seansie i nie pomogła w zmianie tego stanu rzeczy nawet jej roznegliżowana scena pod prysznicem.

Złe psy pozbawiono niespodzianek, do finału prowadzą nas śmieszne niekiedy tropy, a sceny akcji ani ziębią, ani grzeją. Czasami można mieć wrażenie, że mamy do czynienia z filmem kryminalnym przygotowanym na potrzeby telewizji w latach 90. Polsatowska Fala zbrodni miała więcej polotu i finezji niż pełne zmęczonego aktorstwa dzieło Moresco. Widać więc, że wrzucenie do filmu kilku ciekawych nazwisk nie zapewni sukcesu, a korzystanie z motywów kina noir nie da pozytywnego efektu, jeśli w głowie reżysera nie będzie na to pomysłu.

Źródło: Zdjęcie główne:

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Chilling Adventures of Sabrina: sezon 1…

Chilling Adventures of Sabrina to serial oparty na komiksie pod tym samym tytułem z 2014…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
spoilery
-

Arrowverse – pojawi się superbohater z…

Arrowverse w grudniu 2018 roku doczeka się crossovera zatytułowanego Elseworlds. Tam też pojawi się superbohater…

Paweł Krzystyniak
spoilery
-

Red Dead Redemption 2 – mapa…

Red Dead Redemption 2 zaoferuje ogromną mapę, w której pojawią się lokacje znane z poprzedniczki,…

Norbert Zaskórski
-

Nawiedzony dom na wzgórzu – duchy,…

Portal Vulture zaprezentował galerię wszystkich ukrytych duchów w nowym serialu grozy od Netflixa.

Paweł Krzystyniak
PC
-

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – recenzja…

Nie oczekiwałem po Wojnie Krwi zbyt wiele. Nowa produkcja CD Projekt RED okazała się jedną…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Nielegalni: sezon 1, odcinki 1-3 –…

Canal+ nie zwalnia tempa. Po dobrze przyjętym przez widzów Belfrze i intrygującym Kruku prezentuje kolejny…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?