Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
3/10

Złe psy – recenzja filmu

Są takie filmy, które robią wszystko, by przynajmniej na chwilę przed premierą zachować pozory udanej produkcji. Tutaj jednak dystrybutor zadbał o to, abyśmy nie mieli złudzeń i dodał w tytule przedrostek "złe".

Taki też jest ten film. Zły i nieodpowiedni dla każdego fana filmów kryminalnych, który tutaj wynudzi się do granic wytrzymałości i nie dostanie nic w zamian. Ani ciekawych bohaterów, ani też sprawnie poprowadzonej fabuły. Jest to zadziwiające, że Bobby Moresco, autor nagrodzonego Oscarem scenariusza do filmu Miasto gniewu, popełnił taką pomyłkę i stworzył do swojej produkcji oklepaną i pełną oczywistych tropów intrygę. Może powinien w przyszłości pełnić tylko jedną funkcję, a reżyserowanie zostawić komuś innemu?

Historia skupia się na policjancie odgrywanym przez Karla Urbana, który przez przypadek znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Podczas jednej z misji zabija innego policjanta, co odbije się na jego późniejszej karierze i życiu codziennym. Po trzyletniej odsiadce, bohater postanawia na własną rękę naprawić swoją reputację i dowiedzieć się, dlaczego został wrobiony. Szybko okazuje się, że swój udział w tym zamieszaniu miała ważna agencja rządowa.

W produkcji zobaczymy liczne inspiracje gatunkiem noir, obsada nie jest anonimowa, a wspomniany reżyser ma na swoim koncie sukcesy. Problem jednak w tym, że Złe psy ma kłopoty na każdej płaszczyźnie. Twórcy nie udaje się odpowiednio zaprezentować historii, która pełna jest scenariuszowych głupotek i groteskowych rozwiązań. Dostajemy też łopatologiczne dialogi, a całość dopełniają aktorzy, którym wyraźnie nie chciało się grać. Widać to zwłaszcza po głównym bohaterze, w którego wcielił się Karl Urban. Mam wielką sympatię do tego aktora, ale wyraźnie przejechał ten film na ręcznym, ani razu nie prezentując czegoś więcej, niż tylko bycie Karlem Urbanem.

W ekipie jest także Andy Garcia w roli mentora głównego bohatera i mieszająca w intrydze Sofía Vergara. Ten pierwszy wnosi jeszcze trochę jakości, ale znowu trudno jest mówić tutaj o godnym aktora występie. Vergara natomiast próbuje uwodzić i przeszkadzać postaci granej przez Urbana. Problem jednak w tym, że jej występ wylatuje z głowy zaraz po seansie i nie pomogła w zmianie tego stanu rzeczy nawet jej roznegliżowana scena pod prysznicem.

Złe psy pozbawiono niespodzianek, do finału prowadzą nas śmieszne niekiedy tropy, a sceny akcji ani ziębią, ani grzeją. Czasami można mieć wrażenie, że mamy do czynienia z filmem kryminalnym przygotowanym na potrzeby telewizji w latach 90. Polsatowska Fala zbrodni miała więcej polotu i finezji niż pełne zmęczonego aktorstwa dzieło Moresco. Widać więc, że wrzucenie do filmu kilku ciekawych nazwisk nie zapewni sukcesu, a korzystanie z motywów kina noir nie da pozytywnego efektu, jeśli w głowie reżysera nie będzie na to pomysłu.

Źródło: Zdjęcie główne:
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Michał Kujawiński
-

Ile Netflix wydał na oryginalne produkcje…

Gigant streamingu platforma Netflix w zeszłym roku wydała ogromną ilość pieniędzy na realizacje i promocję…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Co o tym sądzisz?