Repertuar kin Nowość Program TV

Dwie spłukane dziewczyny (2011)

2 Broke Girls

Śr. ocena 6.7

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

2 Broke Girls - trailer 2. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Dwie spłukane dziewczyny wykorzystują wszystko, co dla nich charakterystyczne, i znów bawią widza żenującymi żartami, niepoprawnymi dowcipami oraz wszechobecnym absurdem. Piąty sezon już od 6 marca na Comedy Central.

Dwie spłukane dziewczyny w poprzednim sezonie miewały zarówno lepsze, jak i gorsze momenty (z przewagą niestety tych drugich). Z każdym kolejnym odcinkiem widz odnosił coraz mocniejsze wrażenie, że już gdzieś widział i słyszał te dowcipy, a co gorsza, że nie są one na tyle dobre, by śmiać się z nich dwa razy. Dialogi brzmiały tak, jakby napisał je scenarzysta-stażysta, którego jedynym przygotowaniem do pracy było obejrzenie kilku losowo wybranych odcinków i powielenie tego, co tam widział i słyszał. Najwyraźniej jednak twórcy Dwóch spłukanych dziewczyn potrafią wyciągać wnioski z własnych błędów (albo znaleźli kreatywniejszych stażystów), bo jak na razie piąty sezon zapowiada się całkiem nieźle.

Nadal mamy tu całą gamę tego, co dla serialu typowe: żenujące żarty, niesamcze dowcipy, komizm sytuacyjny i charakterologiczny. Jeśli ktoś nie lubi naśmiewania się ze wszystkiego i wszystkich, zwłaszcza w najbardziej nieodpowiednich momentach, to stanowczo nie jest to serial dla niego. Dowcipy co i rusz balansują na granicy dobrego smaku, a czasem nawet zostawiają ją daleko w tyle. Jednak w przeciwieństwie do sezonu czwartego nie czuć tu powtórki z rozrywki i ciągłego odgrzewania tych samych gagów. Jest zabawnie i z pomysłem.

Co najważniejsze, scenarzystom wreszcie udało się sprawić, by to główne bohaterki były najlepszym i najśmieszniejszym elementem serialu. To duży krok naprzód, bo w poprzedniej odsłonie Dwóch spłukanych dziewczyn często zdarzało się, że wszystkie inne postacie były zabawniejsze i ciekawsze niż Max i Caroline. Kat Dennings i Beth Behrs to dobrze dobrany duet, a kiedy scenarzyści wreszcie dają im coś fajnego do zagrania, to naprawdę świetnie się je ogląda. Zwłaszcza w drugim odcinku, który zbudowany jest według bardzo prostego schematu, a mimo to można w nim znaleźć wiele okazji do śmiechu.

Nie znaczy to jednak, że ucierpieli na tym drugoplanowi bohaterowie. Wśród nich jak zwykle prym wiedzie Sophie, wzbijająca się na wyżyny własnej niedorzeczności. Przygotowania do jej ślubu z Olegiem były szczytem absurdu, ale nawet one nie przyćmiewają jej nowego pomysłu. Jako świeżo upieczona żona Sophie postanawia zajść w ciążę i nie przeszkadza jej w tym nawet fakt, że okres „spóźnia się” jej o mniej więcej pół roku. Jak przystało na bohaterkę taką jak Sophie, jej starania o potomka są kopalnią komediowych pomysłów na co najmniej kilka odcinków.

Dwie spłukane dziewczyny wraz z początkiem piątego sezonu przynoszą widzom nadzieję na powrót dawnej, dobrej formy serialu. Wielu poprzednich błędów już udało się scenarzystom uniknąć i nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej było tylko lepiej.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Max Black
Caroline Channing
Sophie Kachinsky

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

 

 

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
1-

Skasowane seriale 2017 roku. Tych tytułów już nie zobaczymy

W ostatnich dniach amerykańskie telewizji skasowały kilkanaście popularnych tytułów, które dołączają do anulowanych wcześniej seriali.…

Tymoteusz Wronka
-

Dziś wieczorem w telewizji – 28.11.2017

Katastroficzny film San Andreas, kolejne odcinki serialu Jordskott - Las zaginionych czy dokument poświęcony mitom…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali 2017 (styczeń-maj). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2017 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Dawid Muszyński
-

10 najśmieszniejszych seriali Comedy Central

Z okazji 10. urodzin kanału Comedy Central przyglądamy się jego najzabawniejszym serialom.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.