Repertuar kin Nowość Program TV

Superior Donuts (2017)

Śr. ocena 6.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Najnowsza recenzja redakcji

Każdy serial komediowy eksperymentujący z miejscem akcji jest wart początkowego zainteresowania. Superior Donuts to sitcom osadzony w sklepie z pączkami, więc pomysł wyjściowy jest znakomity. Szkoda, że realizacja jest tak bardzo zła.

Cały zamysł na tworzenie serialu komediowego wokół pracowników staromodnego sklepu z pączkami jest naprawdę dobry. Nie tylko takie miejsce ma w sobie wielki potencjał komediowy, ale cała otoczka oderwania od schematów familijnych sitcomów pozwala poczuć pewną świeżość. Szczególnie, że do tego dodajemy konkurencję z wielkimi sieciami. Ogólnie rozplanowanie interakcji pomiędzy starszym właścicielem, młodym, nowym pracownikiem, stałymi klientami a sąsiadami sklepu to dobry pomysł na stworzenie czegoś, co powinno dać wiele śmiechu. Niestety, ale to wszystko wygląda dobrze tylko na papierze.

Warstwa humorystyczna w pierwszych dwóch odcinkach jest bardzo niskich lotów. To nawet nie jest słaby poziom współczesnych sitcomów, to jest przeciętność z lat 90., kiedy to śmiano się ze stereotypów w banalnie prosty sposób. I tutaj tak właśnie jest. Dostajemy bardzo siermiężne gagi nawiązujące do etnicznej grupy danej osoby (śmianie się z stereotypów czarnoskórych, muzułmanów i Żydów) poprzez nieudane próby wyśmiania grup społecznych (hipsterzy, średnia klasa, policja). Może i sam zamysł jakoś ma sens, ale jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Mamy żarty bardzo oczywiste, mało zabawne i wręcz sprzedawane w sposób łopatologiczny. Tyczy się to humoru słownego (najsłabiej wyglądają żarty z terrorystów oraz społeczności Afroamerykanów) oraz humoru sytuacyjnego, który jest budowany w sposób bardzo zły. Aby takie gagi działały, te sytuacje muszą zaskakiwać i powinny być śmieszne same w sobie. Wszystko w kwestii komedii sprawia wrażenie wymuszonego, bez ikry, błysku i drygu. Trudno nawet uśmiechnąć się podczas seansu, gdy jesteśmy atakowani taką salwą przeciętności w marnym wydaniu.

Tak naprawdę jeszcze gorzej jest z bohaterami, którzy są chodzącymi stereotypami niemającymi osobowości, charyzmy czy sympatii. Najgorzej wypada do bólu stereotypowy, młody, czarnoskóry chłopak, który odtwarza wszelkie możliwe klisze dzieciaka z biedniejszych dzielnic. Mowa o jego zachowaniu i słownictwie. Przy tym jest jeszcze zaskakująco nieśmieszny, sztuczny i kompletnie nieinteresujący. Stereotypowa policjantka nie ma nic do zaoferowania, jej partner-geek lubi seriale brytyjskie i jest nudny, hipsterka ma zaskakująco nijakie gagi i praktycznie nic o niej nie wiemy w tych odcinkach, a sąsiad z Iraku ciągle się powtarza i nawiązuje do żartów z terrorystów, które same w sobie byłyby śmieszne, gdyby nie były pokazywane w tak żenujący sposób. Sytuacji nawet nie ratuje świetny Judd Hirsh, którego gagi oparte są tylko i wyłącznie na tym, że jest starszym człowiekiem, więc różnica wieku w relacji z młodym Franco miała być podstawową humoru serialu. Klisze i brak pomysłu sprawia jednak, że nic w tym nie bawi.

Superior Donuts mógł być świetnym serialem komediowym z odrobiną świeżości i słodyczy. Wyszło jednak bardzo źle, bo ani nie jest ciekawie, ani bohaterowie nie są interesujący, ani humor sam w sobie nie potrafi rozbawić. Bardzo nieudana premiera.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Arthur Przybyszewski
Franco Wicks
Carl 'Tush' Tushinski

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Powiązane Artykuły

Piotr Piskozub
-

Skasowane seriale 2018 roku. Których produkcji już nie zobaczymy?

Amerykańskie telewizje w ostatnich dniach decydowały, które seriale zostaną skasowane. W poniższym zestawieniu prezentujemy ich…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Adam Siennica
1-

Te seriale powrócą na antenę. Powstaną kolejne sezony

W ostatnim okresie zamówiono kolejne sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.