Repertuar kin Nowość Program TV

The Night Shift (2014)

Śr. ocena 7.3

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

The Night Shift - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Drugi odcinek The Night Shift ponownie serwuje nam kilka szpitalnych klisz, jednak w ogólnym rozrachunku wypada lepiej niż pilot i daje nadzieję na sensowne rozwinięcie.

Epizod oferuje nam głębsze spojrzenie w przeszłość i sytuację dwóch bohaterów: TC Callahana oraz Michaela Ragosy. Zaczynamy rozumieć, dlaczego Ragosa, który zawiódł się w życiu prywatnym i nie ma wpływu na życie swoich dzieci, chce za wszelką cenę utrzymać kontrolę przynajmniej w pracy. To kolejna okoliczność, która ma przełamać archetyp bezdusznego szefa i na razie bardzo dobrze to wychodzi, dając wielowymiarową postać. Ciekawi konflikt Ragosy z Callahanem: najwyraźniej się nienawidzą, więc interesujące jest to, że jedynie przełożony nie bagatelizuje problemów, w jakie wikła się TC, podejrzewając u niego stres pourazowy. Jego motywem nie jest prawdopodobnie troska o podopiecznego, jednak nie można nie zwrócić uwagi na to, że przyjaciele i współpracownicy zdają się nie zauważać, iż Callahan coraz szybciej stacza się w dół.

Wątek przyjaciela TC z Afganistanu wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony świetnie pokazuje charakter lekarza, który chce go za wszelką cenę uratować, nie dbając o przepisy i innych pacjentów. Pozwala również zaglądnąć w przeszłość Callahana i znaleźć powody jego zachowania. Razi natomiast dość schematyczne przedstawienie rannego byłego żołnierza, a zwłaszcza obowiązkowa smutna scena z serii „zaopiekuj się moją żoną, kiedy umrę”. Nie można jednak nie wspomnieć, że ciekawie się ten wątek zamknął.

Zaczyna klarować się schemat, na podstawie którego konstruowany będzie każdy odcinek The Night Shift. Nie dostajemy jednej skomplikowanej sprawy tygodnia, a raczej kilkoro różnych pacjentów, którzy są pretekstem do przedstawienia oraz rozwoju charakterów głównych bohaterów. Można uważać za wadę takie powierzchowne przedstawianie pacjentów w serialu medycznym, ja jednak odbieram to jako zaletę, ponieważ podobnie jest w prawdziwym życiu lekarzy pracujących w szpitalach: na jednej zmianie przyjmują tylu chorych czy rannych, że często nie pamiętają ich twarzy już następnego dnia. Jedyne, co zostaje im w pamięci, to ciekawe przypadki medyczne. W tym tygodniu dostaliśmy kilka spraw poważnych (w tym podejrzenie o przemoc w rodzinie), w założeniu humorystyczny wątek staruszków z podejrzeniem choroby wenerycznej (co kompletnie się scenarzystom nie udało, ponieważ opierał się na dość żenującym schemacie „jak to możliwe, że starzy ludzie uprawiają seks, to obrzydliwe”) oraz świetny, groteskowy przypadek pana młodego. Odcinek sprawnie żongluje emocjami, nie przesadzając ani w stronę dramatyczności, ani komizmu.

Mam problem z jednoznaczną oceną drugiego odcinka The Night Shift. Powtarza on schematy z wielu seriali medycznych i czasami balansuje na granicy absurdu, jednak ogląda się tę szpitalną bajkę zadziwiająco dobrze. Pozostaje nadzieja, że kolejne epizody pogłębią wątek Ragosy, który zapowiada się najciekawiej ze wszystkich.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Tammy Fraser
Dr. Topher Zia
Pan Neville
Ike the Bookie

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

 

 

Powiązane Artykuły

Piotr Piskozub
-

Skasowane seriale 2018 roku. Których produkcji już nie zobaczymy?

Amerykańskie telewizje w ostatnich dniach decydowały, które seriale zostaną skasowane. W poniższym zestawieniu prezentujemy ich…

Adam Siennica
1-

Skasowane seriale 2017 roku. Tych tytułów już nie zobaczymy

W ostatnich dniach amerykańskie telewizji skasowały kilkanaście popularnych tytułów, które dołączają do anulowanych wcześniej seriali.…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali 2017 (czerwiec-sierpień). Daty w USA i w Polsce

Wiosenny sezon seriali za nami. Czas na premiery seriali w sezonie letnim. Zobaczcie, co ciekawego…

Adam Siennica
1-

Seriale na czerwiec. Nowe tytuły i kolejne sezony

Czerwiec to początek sezonu letniego w świecie seriali. Co ciekawego pojawi się na ekranach? Oto…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.