Repertuar kin Nowość Program TV
 

#46: Kto jako Green Lantern i inne gdybania

Wpis jest odpowiedzią na artykuł: Zielona Latarnia – oto nasi kandydaci do roli

http://hatak.pl/artykuly/zielona-latarnia-oto-nasi-kandydaci-do-roli

Przede wszystkim myślę, że Green Lanternem będzie John Stewart. I uważam, że to z wielu względów dobre rozwiązanie – między innymi nie będzie trzeba przekwalifikować żadnej postaci rasowo, żeby tylko zaspokoić źle rozumianą poprawność polityczną.

(Co oczywiście nie jest znowu czymś złym, ale nie zawsze wychodzi na zdrowie)

A jeśli John Stewart to.. Idris Elba i nie mam co się tutaj silić na oryginalność. Charyzma i talent to dwa najważniejsze czynniki, a trzeba jeszcze dorzucić słuszną posturę i popularność. Minus jest jednak taki, że Idris ma 42 lata, a solowy Green Lantern ma pojawić się dopiero w 2020 roku. Nic tu nie jest wykluczone, ale nie wiem czy akurat do tak wymagającej fizycznie roli będzie się Elba chciał angażować.

A skoro ktoś młodszy i o mniej znanym naziwsku (albo w ogóle nie znanym jak Ray Fisher) to z powyżej listy podoba mi się kandydatura Chadwicka Bosemana Przy czym nie zmieniam jednak zdania, że widzę go przede wszystkim w Marvelu jako Black Panther’a.

Common zdecydowanie nie, MJW też odpada. Choć rozważyłbym go jako Luke’a Cage – obok Terry’ego Crews’a i Billy’ego Brown’a.

– – –

Gdyby jednak GL miał zostać oryginalny Hal Jordan, to z powyższych pasowałby mi Chris Pine. Tyle, że przypomina mocno Reynoldsa i lepiej wypadłby w lżejsze, rozrywkowej tonacji. A z polityką „no jokes” nie tędy wiedzie droga filmowego DC. Skoro więc nie on, to może Antony Starr? To z wymienionych, bo moim kandydatem byłby Jensen Ackles którego widzę w DC odkąd usłyszałem go jako Red Hooda w animacji. Charyzma – checked, aparycja – checked, talentu by starczyło, jest już na tyle popularny żeby przyciągnąć (żeńską) część widzów, a zarazem ma potencjał żeby wykreować go na gwiazdę.

Na podobieństwo tego co udało się Chrisowi Prattowi. A skoro o obsadowych gdybaniach mowa to ciągle próbuję dopasować gdzieś Charliego Hunnama 😛 Ten to dopiero ma zadatki, żeby po zakończeniu Sons of Anarchy stać się hollywoodzką gwiazdą 😛 Po cichu liczyłem, że „Handsome Jack” zostanie Flashem, ale skoro to nie wypaliło, a i Aquaman jest świetnie obsadzony to może w Marvelu znajdzie miejsce. Widzę go jako Adama Warlocka, Novę, albo jeszcze lepiej – Iron Fist’a w serialu Netflixa 😛

Mógłby również zostać Green Lanternem, ale jak tak sobie pomyślę to byłby to całkiem intrygujący Joker 😀

Inne „widzimisię”:

Ackles jako Nova, a także mój nowy pomysł na Doctora Strange’a: Pedro Pascal:

(choć w tym wypadku ciągle popieram Jacka Hustona)

EDIT: Plotki o Jacku Hustonie ucichły, zdaje się, że Marvel celuje w znane nazwisko do roli Doktora Strange’a. W takim razie moim faworytem jest: 

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?