#46: Kto jako Green Lantern i inne gdybania

Piotr Wosik

Piotr Wosik

Wpis jest odpowiedzią na artykuł: Zielona Latarnia - oto nasi kandydaci do roli

http://hatak.pl/artykuly/zielona-latarnia-oto-nasi-kandydaci-do-roli

Przede wszystkim myślę, że Green Lanternem będzie John Stewart. I uważam, że to z wielu względów dobre rozwiązanie - między innymi nie będzie trzeba przekwalifikować żadnej postaci rasowo, żeby tylko zaspokoić źle rozumianą poprawność polityczną.

(Co oczywiście nie jest znowu czymś złym, ale nie zawsze wychodzi na zdrowie)

A jeśli John Stewart to.. Idris Elba i nie mam co się tutaj silić na oryginalność. Charyzma i talent to dwa najważniejsze czynniki, a trzeba jeszcze dorzucić słuszną posturę i popularność. Minus jest jednak taki, że Idris ma 42 lata, a solowy Green Lantern ma pojawić się dopiero w 2020 roku. Nic tu nie jest wykluczone, ale nie wiem czy akurat do tak wymagającej fizycznie roli będzie się Elba chciał angażować.

A skoro ktoś młodszy i o mniej znanym naziwsku (albo w ogóle nie znanym jak Ray Fisher) to z powyżej listy podoba mi się kandydatura Chadwicka Bosemana Przy czym nie zmieniam jednak zdania, że widzę go przede wszystkim w Marvelu jako Black Panther'a.

Common zdecydowanie nie, MJW też odpada. Choć rozważyłbym go jako Luke'a Cage - obok Terry'ego Crews'a i Billy'ego Brown'a.

- - -

Gdyby jednak GL miał zostać oryginalny Hal Jordan, to z powyższych pasowałby mi Chris Pine. Tyle, że przypomina mocno Reynoldsa i lepiej wypadłby w lżejsze, rozrywkowej tonacji. A z polityką "no jokes" nie tędy wiedzie droga filmowego DC. Skoro więc nie on, to może Antony Starr? To z wymienionych, bo moim kandydatem byłby Jensen Ackles którego widzę w DC odkąd usłyszałem go jako Red Hooda w animacji. Charyzma - checked, aparycja - checked, talentu by starczyło, jest już na tyle popularny żeby przyciągnąć (żeńską) część widzów, a zarazem ma potencjał żeby wykreować go na gwiazdę.

Na podobieństwo tego co udało się Chrisowi Prattowi. A skoro o obsadowych gdybaniach mowa to ciągle próbuję dopasować gdzieś Charliego Hunnama :P Ten to dopiero ma zadatki, żeby po zakończeniu Sons of Anarchy stać się hollywoodzką gwiazdą :P Po cichu liczyłem, że "Handsome Jack" zostanie Flashem, ale skoro to nie wypaliło, a i Aquaman jest świetnie obsadzony to może w Marvelu znajdzie miejsce. Widzę go jako Adama Warlocka, Novę, albo jeszcze lepiej - Iron Fist'a w serialu Netflixa :P

Mógłby również zostać Green Lanternem, ale jak tak sobie pomyślę to byłby to całkiem intrygujący Joker :D

Inne "widzimisię":

Ackles jako Nova, a także mój nowy pomysł na Doctora Strange'a: Pedro Pascal:

(choć w tym wypadku ciągle popieram Jacka Hustona)

EDIT: Plotki o Jacku Hustonie ucichły, zdaje się, że Marvel celuje w znane nazwisko do roli Doktora Strange'a. W takim razie moim faworytem jest: 

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV