Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Breakin’ the walking dead 5×06

Nie, nie przemieniłam się w szwędacza 😉

Breakin’ = this post is dark and full of spoilers!

 

The walking dead 5×06

Rzadko oglądam trailery po odcinkach TWD, ale tym razem chciałam wiedzieć czy w 5×06 wrócimy do Ricka czy może poznamy losy Daryla z Carol. Podjarana, że w akcji zobaczymy ulubionego kusznika z wielką niecierpliwością czekałam na nowy odcinek. Zawiodłam się…

No więc… było nudno. A zaczęło się od pościgu za autem z krzyżem, aż dojechali za nim do Atlanty. Samochód się zatrzymał, więc Daryl z Carol obserwowali co się wydarzy. Też obserwowałam. Nie wydarzyło się nic… no, chyba że mam liczyć przytaszczone dwa rowery przez policjanta – jak ekipa z wozu strażackiego postanowi jednak przesiąść się na rowery to wiedzą gdzie ich szukać. Taki peleton stworzą. Tour of Atlanta.

Później Daryl i Carol zostali sami, w pokoju, w łóżku, w ciemności. Już zacierałam rączki, że może do czegoś dojdzie, to nie… jakiś zombiak postanowił przerwać w niewłaściwym momencie. „Jakiś zombiak” okazał się jednak zombie-dzieckiem, co przypomniało Carol jej dramat z Lizzie i Miką. W sumie cały odcinek był taki… płomienny, a przez to symboliczny. Zawsze gdy coś się złego lub przełomowego działo w życiu Carol to miało związek z ogniem/dymem: spaliła ludzi w więzieniu, Terminus się paliło, spalili z Tyreese’em Lizzie i Mikę, a nawet sama Carol wspomina, że jej mąż Ed „got burned away”. Przyznam, że za pierwszym razem nie załapałam tych subtelności, ale coś jest na rzeczy, że ona odradza się jak ten feniks z popiołów.

Ale i tak bzdurne były sceny z samochodem na estakadzie. Wyszwędaczowana (taki neologizm od „wyludnienia”) Atlanta, pusto na drogach, a ich nagle atakuje całe stado. I jeszcze ten wspaniały pomysł aby odlecieć tym vanem… to nie Harry Potter, ludzie! A może jednak… prawie nic im się nie stało, wylądowali na czterech łapach. To był ten moment kiedy… nie powiedziałam yeah!, ale „ech!” i „uf!”. O tyle dobrze, że nawiązanie do Losta było bardzo fajne – mówię tu o figurce matki boskiej… i w pewnym sensie spadającego samolotu z klifu co w środku był Boone.

W sumie było fajnie też zobaczyć obraz Atlanty. Ostatni raz widzieliśmy w pełnym wydaniu w pilocie The Walking Dead. I był też czołg! A także, dla sokolich fanowskich oczu – szwędacz bez dolnej części tułowia.  

Teraz już wiemy jak Carol znalazła się w szpitalu z Beth i kogo przyprowadził Daryl do Ricka (i nie jest to czarny kot Normana Reedusa! Chociaż… w sumie Noah też jest czarny, to może taki nie był do końca fake-spoiler). Teraz będą starać się odbić kobiety z rąk miastowych. Dwa ostatnie odcinki przed przerwą będą mega ciekawe!  

Na koniec podejmę się wyboru lepszego odcinka: Daryl&Carol vs Daryl&Beth. Jako postać ciekawsza jest Carol, ale ja mam niedosyt co do 5×06. Dużo dziwnych ujęć z daleka, patrzenia przez szybę/okno, dialogi też raczej nieciekawe. Przypomina mi się gadka o obrazie – taka w stylu Daryla – ale nie wyszła zbyt naturalnie. Jak zwykle szybko zareagowali internauci:

 

W każdym razie można było lepiej zrobić odcinek, może bardziej coś pod horror podchodzącego? Epizod z Beth był lepszy, bo wniósł więcej informacji o postaciach, był mroczniejszy i bardziej spójny.

Ale i tak najważniejszą informacją „Consumed” jest:

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

Czarne lustro – gwiazdy Avengers i…

Czarne lustro to serial Netflixa, który powróci z 5. sezonem. Zgodnie z nowymi informacjami, w…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.