Przeczytaj w weekend

11.22.63 – serial na podstawie powieści Kinga w Polsce na FOX

Nowy serial platformy internetowej Hulu pt. 11.22.63 w Polsce pokaże telewizja FOX. Jest to produkcja oparta na powieści Stephena Kinga pt. Dallas '63.

Nowy serial platformy internetowej Hulu pt. 11.22.63 w Polsce pokaże telewizja FOX. Jest to produkcja oparta na powieści Stephena Kinga pt. Dallas '63.

Nad nowym, dziewięciogodzinnym serialem 11.22.63, który jest adaptacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga współpracowały należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions, autor bestsellerowych thrillerów Stephen King, producent wykonawcza i scenarzystka Bridget Carpenter oraz spółka Warner Bros. Television. Reżyserem serialu jest zdobywca Oscara Kevin Macdonald.

Serial 11.22.63, którego dodatkowym atutem jest wybitna obsada, pokazuje widzom mroczne i nieprzewidywalne oblicze amerykańskiego snu. Nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor James Franco (127 Hours) wciela się w rolę Jake’a Eppinga, nauczyciela z liceum, który znalazł się na życiowym rozdrożu i chce zrobić coś naprawdę ważnego. Zachęcany przez swojego chorego przyjaciela, Ala Templetona (zdobywca Oscara Chris Cooper), Jake wyrusza w podróż w czasie, by zapobiec zamachowi na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Serial przenosi widzów do Teksasu w latach 60., gdzie Jake stara się rozwikłać szereg zagadek związanych z domniemanym zamachowcem, Lee Harvey’em Oswaldem (Daniel Webber). Plany Jake’a może przekreślić nie tylko Oswald, ale także Sadie Dunhill (Sarah Gadon), piękna bibliotekarka, w której się zakochuje oraz sama Przeszłość, która nie chce zostać zmieniona. A ponieważ Przeszłość nie chce zmian, to będzie się przed nimi bronić - często w brutalny sposób.

Polska premiera serialu 11.22.63 zaplanowana została na wiosnę 2016 roku.

Źródło: informacja prasowa

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV