Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

ABC nie żałuje współpracy z Roseanne. Nowe informacje o spin-offie

Podczas panelu na konferencji TCA, Channing Dungey ze stacji ABC odniosła się do decyzji o kasacji Roseanne. Zdradziła również nowe informacje na temat spin-offa, The Conners.

Wiosną tego roku serial Roseanne został niespodziewanie skasowany przez ABC, mimo wcześniejszego zamówienia 11. sezonu. Powodem był rasistowski tweet głównej aktorki, Roseanne Barr, która obraziła Valerie Jarrett ze sztabu Baracka Obamy – tutaj.

Decyzja ABC była natychmiastowa, a niedługo po jej podjęciu postanowiono, że w miejsce serialu zostanie wyemitowany jego spin-off. Było to podyktowane troską o aktorów i członków ekipy, którzy w jednym momencie pozostali bez pracy. Channing Dungey z zarządu ABC odnosi się do tej sytuacji z perspektywy czasu i podkreśla, że stacja niczego nie żałuje – na trwającej konferencji TCA Dungey została zapytana o całą sprawę, którą skomentowała w następujący sposób:

To wszystko wydarzyło się bardzo szybko i muszę zaznaczyć, że jestem zadowolona, że sprawa potoczyła się tak gładko, bez dyskusji i debat na ten temat. Wiedzieliśmy co chcemy zrobić i zrobiliśmy to. Wcześniej mieliśmy wiele zgrzytów z Roseanne, a ten tweet przekroczył pewną granicę. Wówczas trzeba było podjąć odpowiednie kroki.

-
breaking
-

Dungey dodaje, że choć czuje, iż była to właściwa decyzja, cały zarząd był zaniepokojony tym, co będzie dalej z resztą obsady. Pomysł na stworzenie spin-offa podjęto w zasadzie natychmiastowo – wszystkim zależało, by powołać tę produkcję do istnienia. Na pytanie czego możemy spodziewać się po serialu, Dungey odpowiada:

Mogę wam powiedzieć, że skupimy się na wielu takich samych tematach, jakie podejmowały pierwsze odcinki. Opowiemy o tym, jak to jest, gdy rodzina wiąże koniec z końcem, gdzie trudno o pracę, gdzie czeka wiele różnych wyzwań w zakresie wychowywania dzieci… Wszystkie te kwestie nadal będą w czołówce (…). Widziałam trzy szkice nowego sezonu i jestem naprawdę zachwycona tym materiałem. Chcieliśmy w pewnym sensie przyjrzeć się przez lupę konkretnej rodzinie z klasy robotniczej w Ameryce i nadal możemy to robić. Jestem podekscytowana i myślę, że publiczność też będzie.

Na koniec, Dungey podkreśla, że mimo problemów z Roseanne, nie żałuje tego, że współpraca trwała tak długo i że ABC podjęło nowy sezon po 20 latach przerwy, zamiast od razu celować w spin-offy. Podkreśla, że była to wspaniała przygoda, a słupki oglądalności wciąż cieszą cały zarząd. Dodaje, że wszyscy są równie pozytywnie nastawieni na nadchodzący serial The Conners.

Premiera jesienią.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Adam Rose

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.