Repertuar kin Nowość Program TV

ABC nie żałuje współpracy z Roseanne. Nowe informacje o spin-offie

Podczas panelu na konferencji TCA, Channing Dungey ze stacji ABC odniosła się do decyzji o kasacji Roseanne. Zdradziła również nowe informacje na temat spin-offa, The Conners.

Wiosną tego roku serial Roseanne został niespodziewanie skasowany przez ABC, mimo wcześniejszego zamówienia 11. sezonu. Powodem był rasistowski tweet głównej aktorki, Roseanne Barr, która obraziła Valerie Jarrett ze sztabu Baracka Obamy – tutaj.

Decyzja ABC była natychmiastowa, a niedługo po jej podjęciu postanowiono, że w miejsce serialu zostanie wyemitowany jego spin-off. Było to podyktowane troską o aktorów i członków ekipy, którzy w jednym momencie pozostali bez pracy. Channing Dungey z zarządu ABC odnosi się do tej sytuacji z perspektywy czasu i podkreśla, że stacja niczego nie żałuje – na trwającej konferencji TCA Dungey została zapytana o całą sprawę, którą skomentowała w następujący sposób:

To wszystko wydarzyło się bardzo szybko i muszę zaznaczyć, że jestem zadowolona, że sprawa potoczyła się tak gładko, bez dyskusji i debat na ten temat. Wiedzieliśmy co chcemy zrobić i zrobiliśmy to. Wcześniej mieliśmy wiele zgrzytów z Roseanne, a ten tweet przekroczył pewną granicę. Wówczas trzeba było podjąć odpowiednie kroki.

-
breaking
-

Dungey dodaje, że choć czuje, iż była to właściwa decyzja, cały zarząd był zaniepokojony tym, co będzie dalej z resztą obsady. Pomysł na stworzenie spin-offa podjęto w zasadzie natychmiastowo – wszystkim zależało, by powołać tę produkcję do istnienia. Na pytanie czego możemy spodziewać się po serialu, Dungey odpowiada:

Mogę wam powiedzieć, że skupimy się na wielu takich samych tematach, jakie podejmowały pierwsze odcinki. Opowiemy o tym, jak to jest, gdy rodzina wiąże koniec z końcem, gdzie trudno o pracę, gdzie czeka wiele różnych wyzwań w zakresie wychowywania dzieci… Wszystkie te kwestie nadal będą w czołówce (…). Widziałam trzy szkice nowego sezonu i jestem naprawdę zachwycona tym materiałem. Chcieliśmy w pewnym sensie przyjrzeć się przez lupę konkretnej rodzinie z klasy robotniczej w Ameryce i nadal możemy to robić. Jestem podekscytowana i myślę, że publiczność też będzie.

Na koniec, Dungey podkreśla, że mimo problemów z Roseanne, nie żałuje tego, że współpraca trwała tak długo i że ABC podjęło nowy sezon po 20 latach przerwy, zamiast od razu celować w spin-offy. Podkreśla, że była to wspaniała przygoda, a słupki oglądalności wciąż cieszą cały zarząd. Dodaje, że wszyscy są równie pozytywnie nastawieni na nadchodzący serial The Conners.

Premiera jesienią.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Adam Rose
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – co o MCU…

Zwiastun Avengers: Endgame trafił już do sieci - najwyższy czas przyjrzeć się, co mówi on…

Adam Siennica
spoilery
-

Spider-Man: Daleko od domu – zaskakujące…

Spider-Man: Daleko od domu rozpoczyna swoją promocję od panelu na brazylijskim konwencie. Tam też pokazano…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel okłada Skrulli. Opis wideo…

Znamy już opis nowego materiału z filmu Kapitan Marvel - mamy również okazję zobaczyć kolejny…

Adam Siennica
-

Avengers: Endgame bije rekord. Najpopularniejszy zwiastun…

Avengers: Endgame pobił swój pierwszy rekord. Popularność zwiastuna w 24 godziny od jego premiery przewyższyła…

Michał Kujawiński
-

Kirk Douglas – 102. urodziny wojownika…

Gwiazdor Złotej i Srebrnej Ery Hollywood Kirk Douglas, legenda i symbol kina amerykańskiego, kończy dzisiaj…

Piotr Piskozub
-

Komiks wszech czasów? Marvel świętuje ważną…

Marvel zaprezentował już warianty okładek Alexa Rossa - trafiły one do sieci jako upamiętnienie 25.…

Co o tym sądzisz?