Repertuar kin Nowość Program TV

Administratorzy YouTube’a usuwają miliony filmów miesięcznie, większość jeszcze przed publikacją

Posiadanie w swoim portfolio największego serwisu wideo w internecie to nie tylko powód do dumy. To także ogromna odpowiedzialność spoczywająca na administratorach usługi. Google przybliżyło nam informacje o tym, jak wiele filmów zniknęło z serwisu w ostatnich miesiącach.

Przemoc, nagość, nawoływanie do nienawiści. Codziennie na YouTubie pojawiają się materiały, które łamią postanowienia regulaminu, a zespół serwisu robi co może, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Gdyby firma Google polegała wyłącznie na pracy ludzkich rąk, nigdy nie poradziłaby sobie z usuwaniem niewłaściwych treści, o czym najlepiej świadczą statystyki dotyczące filmów, które wykasowano w ostatnim kwartale.

Dane opublikowane przez Google mogą zjeżyć włos na głowie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy z serwisu zniknęło blisko 60 milionów produkcji. Firma podzieliła swój najświeższy raport na dwie kategorie, w ramach których opisała przyczyny usunięcia kanałów oraz poszczególnych filmów.

Najwięcej treści usunięto w wyniku wykasowania całych kanałów. Polityka Google w tym względzie jest bezlitosna – jeśli jakiś twórca w ciągu 90 dni otrzyma trzy ostrzeżenia dotyczące naruszenia Wytycznych dla społeczności, pojedynczy materiał  naruszy je w poważny sposób albo okaże się, że kanał powstał wyłącznie w celu łamania wspomnianych wytycznych (np. do rozsyłania spamu), usunięciu ulega całe konto, a wraz z nim wszystkie wrzucone filmy. W ten sposób w ciągu ostatnich trzech miesięcy z serwisu zniknęło 1 667 587 kanałów zawierających łącznie 50,2 mln produkcji.

Zdjęcie: Google

Równie imponująca jest statystyka dotycząca usunięcia pojedynczych materiałów – w ostatnim kwartale wykasowano w ten sposób 7 845 400 filmów. Co ciekawe, znakomitą większość YouTube namierzył automatycznie i przekazał do dalszej moderacji. W ten sposób serwis zablokował 6,3 mln nagrań zanim te zostały przez kogokolwiek wyświetlone.

Zdjęcie: Google

Korporacja przyznała także, jakie treści najczęściej łamią Wytyczne dla społeczności. Tu prym wiodą filmy ze spamem, wprowadzające w błąd albo będące zwykłym oszustwem (72,2%), na drugim miejscu ulokowały się materiały niebezpieczne dla dzieci (10,2%) a na trzecim treści o charakterze pornograficznym lub przedstawiającym nagość (9,9%). W koszu wylądowało także całe morze komentarzy – z serwisu pozbyto się blisko ćwierć miliarda wpisów sprzecznych z regulaminem.

-
-

Zaprezentowane dane pokazują ogrom pracy, jaką muszą wykonać algorytmy oraz moderatorzy, aby utrzymać względny porządek na serwisie. Każdego dnia z YouTube’a usuwa się średnio 2,5 mln komentarzy, 87 tysięcy filmów i 18,5 tysiąca kanałów. A z każdym kolejnym dniem pracy tej prawdopodobnie będzie przybywać.

 

Źródło: Google

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?