Repertuar kin Nowość Program TV

Administratorzy YouTube’a usuwają miliony filmów miesięcznie, większość jeszcze przed publikacją

Posiadanie w swoim portfolio największego serwisu wideo w internecie to nie tylko powód do dumy. To także ogromna odpowiedzialność spoczywająca na administratorach usługi. Google przybliżyło nam informacje o tym, jak wiele filmów zniknęło z serwisu w ostatnich miesiącach.

Przemoc, nagość, nawoływanie do nienawiści. Codziennie na YouTubie pojawiają się materiały, które łamią postanowienia regulaminu, a zespół serwisu robi co może, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Gdyby firma Google polegała wyłącznie na pracy ludzkich rąk, nigdy nie poradziłaby sobie z usuwaniem niewłaściwych treści, o czym najlepiej świadczą statystyki dotyczące filmów, które wykasowano w ostatnim kwartale.

Dane opublikowane przez Google mogą zjeżyć włos na głowie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy z serwisu zniknęło blisko 60 milionów produkcji. Firma podzieliła swój najświeższy raport na dwie kategorie, w ramach których opisała przyczyny usunięcia kanałów oraz poszczególnych filmów.

Najwięcej treści usunięto w wyniku wykasowania całych kanałów. Polityka Google w tym względzie jest bezlitosna – jeśli jakiś twórca w ciągu 90 dni otrzyma trzy ostrzeżenia dotyczące naruszenia Wytycznych dla społeczności, pojedynczy materiał  naruszy je w poważny sposób albo okaże się, że kanał powstał wyłącznie w celu łamania wspomnianych wytycznych (np. do rozsyłania spamu), usunięciu ulega całe konto, a wraz z nim wszystkie wrzucone filmy. W ten sposób w ciągu ostatnich trzech miesięcy z serwisu zniknęło 1 667 587 kanałów zawierających łącznie 50,2 mln produkcji.

Zdjęcie: Google

Równie imponująca jest statystyka dotycząca usunięcia pojedynczych materiałów – w ostatnim kwartale wykasowano w ten sposób 7 845 400 filmów. Co ciekawe, znakomitą większość YouTube namierzył automatycznie i przekazał do dalszej moderacji. W ten sposób serwis zablokował 6,3 mln nagrań zanim te zostały przez kogokolwiek wyświetlone.

Zdjęcie: Google

Korporacja przyznała także, jakie treści najczęściej łamią Wytyczne dla społeczności. Tu prym wiodą filmy ze spamem, wprowadzające w błąd albo będące zwykłym oszustwem (72,2%), na drugim miejscu ulokowały się materiały niebezpieczne dla dzieci (10,2%) a na trzecim treści o charakterze pornograficznym lub przedstawiającym nagość (9,9%). W koszu wylądowało także całe morze komentarzy – z serwisu pozbyto się blisko ćwierć miliarda wpisów sprzecznych z regulaminem.

-
-

Zaprezentowane dane pokazują ogrom pracy, jaką muszą wykonać algorytmy oraz moderatorzy, aby utrzymać względny porządek na serwisie. Każdego dnia z YouTube’a usuwa się średnio 2,5 mln komentarzy, 87 tysięcy filmów i 18,5 tysiąca kanałów. A z każdym kolejnym dniem pracy tej prawdopodobnie będzie przybywać.

 

Źródło: Google

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.