Altered Carbon – showrunnerka serialu o planach na 2. sezon

Twórczyni najdroższego serialu Netflixa wypowiedziała się w wywiadzie na temat pomysłów na kolejny sezon produkcji.

W serialu Altered Carbon ciało człowieka jest tylko powłoką, którą może on zmieniać jak rękawiczki, przenosząc swoją świadomość. Ten rodzaj fabuły wzbudził pytania wśród fanów, czy w kolejnym sezonie zobaczymy te same wersje głównych bohaterów. W wywiadzie dla EW.com showrunnerka produkcji, Laeta Kalogridis poruszyła tę kwestię.

Nie stworzyłam jeszcze 2. sezonu. Nie zawarłam kontraktu z Joelem, ani z nikim innym z obsady poza 1. sezonem ze względu na strukturę książek. […] Nigdy nie myślałam o tym przekształceniu w kategoriach zamiany ludzi, a raczej w związku z najciekawszą rzeczą dotyczącą tego materiału, czyli brakiem wymagań od konkretnego aktora, aby ten grał Takieshiego Kovacsa.[…] W związku z tym nie mam jeszcze przygotowanego 2. sezonu. Wiem, że Joel będzie niesamowity w tym, co robi. Nie wiem, jaki jest ich harmonogram lub jaki jest nasz harmonogram pracy. A to świat, który pozwala wierzyć w zasadę nigdy nie mów nigdy.

Showrunnerka wypowiedziała się także na temat tego, czy kolejna seria będzie zgodna z drugą częścią książkowej trylogii Richarda K. Morgana.

To bardzo droga książka! Z kosmicznymi bitwami i gigantycznymi portalami oraz ogromnymi okrętami orbitującymi wokół planety i eksplozją termojądrową. Richard przyszedł i pracował z nami w pokoju scenarzystów przez kilka tygodni, aby spróbować wymyślić historię, która byłaby w stanie wykorzystać elementy drugiej książki bez przymusu tworzenia ogromu, który się w niej znajduje. Również rzeczy, które stworzyliśmy w 1. sezonie, które łączą elementy z trzeciej książki z wcześniejszą historią, jak wątek Quell, znacząco zmieniły strukturę serialu. Zatem mamy teraz postać, której nie było w drugiej powieści i jeśli wykonamy dobrą robotę, to widzowie będą bardzo zainteresowani tą historią miłosną. Pomysł polegał na naśladowaniu tego, co robią książki, czyli przechodzeniu z planety na planetę, aby nie zostać w tym samym mieście. Naszą intencją nie jest powrót do Bay City w 2. sezonie. Elementem, który uwielbiam w tych książkach jest kwestia szybszego podróżowania poprzez pobieranie świadomości. To jest świetne, odtworzyć świadomość znacznie szybciej niż prędkość światła na innej planecie – i to jest po prostu zbyt fajne, żeby tego nie zrobić. Richard i ja mamy plan, nie wiem, jak ludzie na niego zareagują, ale my chcemy go wprowadzić w życie!

-
weekend
-

Źródło: ew.com/zdjęcie główne: Netflix

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

TOP 10: Najlepsze seriale – styczeń…

Nasi redaktorzy i recenzenci z końcem każdego miesiąca wybierają najlepsze seriale. To, co w danym…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – lepsze…

W sieci pojawiło się zdjęcie zabawki promocyjnej z filmu Avengers: Wojna bez granic, które pozwala…

Piotr Piskozub
0 -

Shazam! – nawiązanie do Jokera i…

W sieci pojawiło się zdjęcie z planu filmu Shazam!, na którym możemy odnaleźć drobne nawiązanie…

Piotr Piskozub
0 -

Czarna Wdowa – Chris Evans potwierdza…

Odtwórca roli Kapitana Ameryki w Kinowym Uniwersum Marvela, Chris Evans, potwierdził plany na stworzenie samodzielnego…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Czarna Pantera notuje o…

Wczoraj informowaliśmy, że według szacunkowych wyników Czarna Pantera w 3 dni zbierze w USA 192…

0 -

Kingdom Come: Deliverance – recenzja gry

Warhorse Studios przedstawia nam grę RPG wychodząca poza znany schemat fantasy czy S-F. W „Kingdom…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?