Repertuar kin Nowość Program TV

 

Altered Carbon – showrunnerka serialu o planach na 2. sezon

Twórczyni najdroższego serialu Netflixa wypowiedziała się w wywiadzie na temat pomysłów na kolejny sezon produkcji.

W serialu Altered Carbon ciało człowieka jest tylko powłoką, którą może on zmieniać jak rękawiczki, przenosząc swoją świadomość. Ten rodzaj fabuły wzbudził pytania wśród fanów, czy w kolejnym sezonie zobaczymy te same wersje głównych bohaterów. W wywiadzie dla EW.com showrunnerka produkcji, Laeta Kalogridis poruszyła tę kwestię.

Nie stworzyłam jeszcze 2. sezonu. Nie zawarłam kontraktu z Joelem, ani z nikim innym z obsady poza 1. sezonem ze względu na strukturę książek. […] Nigdy nie myślałam o tym przekształceniu w kategoriach zamiany ludzi, a raczej w związku z najciekawszą rzeczą dotyczącą tego materiału, czyli brakiem wymagań od konkretnego aktora, aby ten grał Takieshiego Kovacsa.[…] W związku z tym nie mam jeszcze przygotowanego 2. sezonu. Wiem, że Joel będzie niesamowity w tym, co robi. Nie wiem, jaki jest ich harmonogram lub jaki jest nasz harmonogram pracy. A to świat, który pozwala wierzyć w zasadę nigdy nie mów nigdy.

Showrunnerka wypowiedziała się także na temat tego, czy kolejna seria będzie zgodna z drugą częścią książkowej trylogii Richarda K. Morgana.

To bardzo droga książka! Z kosmicznymi bitwami i gigantycznymi portalami oraz ogromnymi okrętami orbitującymi wokół planety i eksplozją termojądrową. Richard przyszedł i pracował z nami w pokoju scenarzystów przez kilka tygodni, aby spróbować wymyślić historię, która byłaby w stanie wykorzystać elementy drugiej książki bez przymusu tworzenia ogromu, który się w niej znajduje. Również rzeczy, które stworzyliśmy w 1. sezonie, które łączą elementy z trzeciej książki z wcześniejszą historią, jak wątek Quell, znacząco zmieniły strukturę serialu. Zatem mamy teraz postać, której nie było w drugiej powieści i jeśli wykonamy dobrą robotę, to widzowie będą bardzo zainteresowani tą historią miłosną. Pomysł polegał na naśladowaniu tego, co robią książki, czyli przechodzeniu z planety na planetę, aby nie zostać w tym samym mieście. Naszą intencją nie jest powrót do Bay City w 2. sezonie. Elementem, który uwielbiam w tych książkach jest kwestia szybszego podróżowania poprzez pobieranie świadomości. To jest świetne, odtworzyć świadomość znacznie szybciej niż prędkość światła na innej planecie – i to jest po prostu zbyt fajne, żeby tego nie zrobić. Richard i ja mamy plan, nie wiem, jak ludzie na niego zareagują, ale my chcemy go wprowadzić w życie!

-
weekend
-

Źródło: ew.com/zdjęcie główne: Netflix

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie…

Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie to nowy samodzielny film osadzony w kultowym uniwersum. Czy…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Plotka: Wyciekła fabuła Spider-Man: Homecoming 2.…

Wedle nowych spekulacji do sieci wyciekła fabuła filmu Spider-Man: Homecoming 2. Zdradza ona kilka szczegółów…

Adam Siennica
0 -

Boba Fett dostanie własny film. Kto…

The Hollywood Reporter donosi o tym, że Lucasfilm pracuje nad kolejnym spin-offem Gwiezdnych Wojen. Wyjawiono…

Dawid Muszyński
spoilery
0 -

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie:…

Po pół roku wracamy do świata Gwiezdnych Wojen, by poznać historię Hana Solo. Czy było…

Ocena recenzenta:
6
Michał Kujawiński
0 -

Dorosły Krzyś i jego przyjaciele na…

Do sieci trafił nowy oficjalny plakat filmu Krzysiu, gdzie jesteś? Widzimy na nim dorosłego Krzysia…

Aleksander Mazanek
0 -

Nie żyje John Bain, znany jako…

Znany chyba każdemu, kto głębiej interesuje się rynkiem gier PC, występujący pod pseudonimami TotalBiscuit, The…

Co o tym sądzisz?