AMC zamawia cały sezon serialu The Son

AMC poinformowało, że zamówiło cały sezon serialu The Son opartego o głośną powieść Philippa Meyera o tym samym tytule.

AMC poinformowało, że zamówiło cały sezon serialu The Son opartego o głośną powieść Philippa Meyera o tym samym tytule.

Jędrzej Skrzypczyk

Jędrzej Skrzypczyk

Tagi:  amc 

Philipp Meyer za swą powieść The Son był nominowany do nagrody Pulitzera w 2014 roku. Jest to multipokoleniowa historia Ameryki, która przekształca się w supermocarstwo na oczach teksańskiej rodziny.

1. sezon opowiadać będzie historię w dwóch płaszczyznach czasowych: pierwsza z nich dziać się będzie w 1849 roku i skupi się na młodym chłopaku Eli McCullough, który zostaje porwany i wcielony do plemienia Komanczów. Druga oś czasowa, dziejąca się 60 lat później opowiadać będzie o starym Eli, który stara się bronić swojego wielkiego rancza podczas wojny Ameryki z Meksykiem na ich granicy.

- Powieść Philippa Meyera to najwyższa klasa opowiadania historii, prezentująca emocjonujące życie teksańskiej rodziny przez sześć pokoleń, na podstawie której możemy zbudować równie niesamowity serial - powiedział Joel Stillerman, szef działu produkcji AMC.

Philipp Meyer - The Son
Źródło: materiały prasowe

- The Son to coś więcej niż fikcja - mówi Kevin Murphy, producent serialu. - Jest zachwycony wątkami, które przewijają się przez powieść, jak rodzinny honor i jego dziedzictwo, źródła przemocy, kwestia posiadania ziemi, rasizm - Ameryka ukształtowała się zmagając się z tymi problemami i zmaga się z nimi nadal.

The Son zostanie napisane oraz wyprodukowane przez Philippa Meyera, Lee Shipmana, Briana McGreevy'ego i Kevina Murphy'ego (Defiance). AMC zamówiło od razu 10 godzinnych odcinków. Premiera zaplanowana jest na 2017 rok.

Źródło: comingsoon.net/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV