Przeczytaj w weekend

AMD wypuszcza grafikę w litografi 7 nm. Niestety, na sprzęt dla graczy musimy jeszcze poczekać

Walka na rynku kart graficznych zaostrza się. AMD rzuciło wyzwanie Nvidii i wypuściło na rynek kartę graficzną wykonaną w technologii 7 nm przeznaczoną do zastosowań profesjonalnych.

Walka na rynku kart graficznych zaostrza się. AMD rzuciło wyzwanie Nvidii i wypuściło na rynek kartę graficzną wykonaną w technologii 7 nm przeznaczoną do zastosowań profesjonalnych.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  AMD 

Inżynierowie AMD zrobili kolejny krok na drodze miniaturyzacji elektroniki komputerowej. Firma zapowiedziała, że do końca roku do sprzedaży trafią karty graficzne Radeon wykonane w litografii 7 nm. Wdrożenie nowego procesu technologicznego pozwoliło stworzyć jeszcze wydajniejsze podzespoły. Jednak nie będą to karty, które sprawią, że The Witcher 3: Wild Hunt czy Red Dead Redemption 2 będą wyglądały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe układy zaprojektowano z myślą o zastosowaniach profesjonalnych.

Pierwsza karta nowej generacji, Instinct MI60, ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, a model MI50 zadebiutuje na początku 2019 roku. Obie karty będą przystosowane do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń naukowych, napędzania serwisów chmurowych czy sztucznych inteligencji. Karty wyposażono w szybkie pamięci HBM2 (pracujące przy przepustowości 1 TB/s) i można łączyć je w czteroelementowe klastry, aby zwiększyć wydajność jednostki obliczeniowej.

Mimo iż gracze nie skorzystają bezpośrednio na wprowadzeniu tych kart do sprzedaży, ich premiera może zwiastować nadejście nowej ery w branży gier komputerowych. Za kilka miesięcy może okazać się, że AMD wypuści na rynek 7-nanometrowe karty zaprojektowane z myślą o graczach. A wtedy seria RTX od Nvidii zyska poważnego konkurenta.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV