Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

AMD wypuszcza grafikę w litografi 7 nm. Niestety, na sprzęt dla graczy musimy jeszcze poczekać

Walka na rynku kart graficznych zaostrza się. AMD rzuciło wyzwanie Nvidii i wypuściło na rynek kartę graficzną wykonaną w technologii 7 nm przeznaczoną do zastosowań profesjonalnych.

Inżynierowie AMD zrobili kolejny krok na drodze miniaturyzacji elektroniki komputerowej. Firma zapowiedziała, że do końca roku do sprzedaży trafią karty graficzne Radeon wykonane w litografii 7 nm. Wdrożenie nowego procesu technologicznego pozwoliło stworzyć jeszcze wydajniejsze podzespoły. Jednak nie będą to karty, które sprawią, że Wiedźmin 3 czy Red Dead Redemption 2 będą wyglądały lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe układy zaprojektowano z myślą o zastosowaniach profesjonalnych.

Pierwsza karta nowej generacji, Instinct MI60, ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, a model MI50 zadebiutuje na początku 2019 roku. Obie karty będą przystosowane do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń naukowych, napędzania serwisów chmurowych czy sztucznych inteligencji. Karty wyposażono w szybkie pamięci HBM2 (pracujące przy przepustowości 1 TB/s) i można łączyć je w czteroelementowe klastry, aby zwiększyć wydajność jednostki obliczeniowej.

-
-

Mimo iż gracze nie skorzystają bezpośrednio na wprowadzeniu tych kart do sprzedaży, ich premiera może zwiastować nadejście nowej ery w branży gier komputerowych. Za kilka miesięcy może okazać się, że AMD wypuści na rynek 7-nanometrowe karty zaprojektowane z myślą o graczach. A wtedy seria RTX od Nvidii zyska poważnego konkurenta.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]