Przeczytaj w weekend

Artur - w serialu pokazano ślub pary gejów. Telewizja w Alabamie zablokowała emisję

Artur to znany serial animowany dla dzieci. W jednym z nowych odcinków pokazano gejowski ślub Pana Ratburna, który stał się powodem zablokowania epizodu w stanie Alabama.

Artur to znany serial animowany dla dzieci. W jednym z nowych odcinków pokazano gejowski ślub Pana Ratburna, który stał się powodem zablokowania epizodu w stanie Alabama.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  kontrowersje 

Artur to kanadyjsko-amerykański serial animowany, którego głównym bohaterem jest tytułowy mrównik Artur, chętny by każdego dnia poznawać świat ze swoimi przyjaciółmi. Produkcja jest emitowana od 1996 roku i w dalszym ciągu cieszy się popularnością - serial jest doceniany za sposób, w jaki edukuje najmłodszych widzów i za umiejętność przekazywania im trudnych tematów w bardzo przystępnej odsłonie.

Zgodnie z nowymi informacjami, pierwszym odcinku bieżącego 22. sezonu serialu, widzowie mieli okazję zobaczyć ceremonię ślubną jednego z bohaterów - Pana Ratburna - który brał za męża swojego partnera, Patricka. Jak się okazuje, wspomnianego epizodu nie miały okazji obejrzeć dzieci ze stanu Alabama, ponieważ jego emisja w tym rejonie została zablokowana przez lokalną sieć telewizyjną. Zamiast nowego odcinka, widzom pokazano powtórkę jednego z poprzednich.

Jak mówi Mike McKenzie, przedstawiciel telewizji w Alabamie, zarząd zdecydował o rezygnacji z emisji, ponieważ nie chciał nadużyć zaufania rodziców. Tłumaczy, że tego typu treści dzieci powinny oglądać pod nadzorem i za zgodą rodzica, zaś w przypadku popularnej APT [Alabama Public Television - przyp. red.] często zdarza się, że najmłodsi widzowie chłoną treści samodzielnie (stacja uznaje to za wyjątkowy przejaw zaufania ze strony rodziców). McKenzie oświadcza również, że stacja nie ma zamiaru pokazywać tego epizodu ani teraz ani w najbliższej przyszłości.

Postawa stacji została skrytykowana w mediach społecznościowych, jednak nie wpłynęło to na zmianę decyzji o emisji.

Ślub Pana Ratburna i Patricka można obejrzeć w odcinku zatytułowanym Mr. Ratburn and the Special Someone.

Źródło: tvline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV