Przeczytaj w weekend

My Little Pony - lesbijska para kucyków pojawi się w serialu

W nadchodzących odcinkach seialu My Little Pony: Przyjaźń to magia ma pojawić się wątek LGBTQ - do fabuły wprowadzona zostanie lesbijska para kucyków.

W nadchodzących odcinkach seialu My Little Pony: Przyjaźń to magia ma pojawić się wątek LGBTQ - do fabuły wprowadzona zostanie lesbijska para kucyków.

My Little Pony: Przyjaźń to magia to znany serial animowany o kucykach, który zadebiutował w 2010 roku i który na tę chwilę składa się z dziewięciu sezonów - bieżąca odsłona jest w trakcie emisji i do finału pozostało jeszcze kilka odcinków.

Zgodnie z nowymi informacjami, twórcy serialu animowanego postanowili wprowadzić do fabuły wątki LGBTQ - jak podaje portal Comic Book, jeszcze w tym sezonie mamy poznać lesbijską parę kucyków, którą stanowić będą bohaterki znane jako Auntie Lofty i Aunt Holiday. Zgodnie z opisami, będą one opiekunkami innej postaci, mianowicie Scootaloo. Bohaterki mają zadebiutować w odcinku The Last Crusade, który w USA zostanie wyemitowany 15 czerwca. Jak mówi showrunnerka produkcji, Nicole Dubuc:

Myślę, że to fantastyczne, móc pokazać, że to, co naprawdę określa rodzinę, to miłość - to właśnie jest dla mnie sedno My Little Pony.

Jak dodaje producent, Michael Vogel:

Nicole i ja pomyśleliśmy, że jest to świetna okazja do naturalnego wprowadzenia do fabuły pary LGBTQ. Zapytaliśmy Hasbro, a oni się na to zgodzili. Wszyscy chcieliśmy to zrobić - wprowadzić tę parę w ostatnim sezonie i uczynić z niej „oficjalnie” część świata MLP. My Little Pony zawsze był serialem o przyjaźni i akceptowaniu ludzi (lub kucyków), które w wielu względach różnią się od ciebie. Dla nas było to po prostu ważne.

Nowe bohaterki możecie zobaczyć w głównym zdjęciu newsa.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV