Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Avengers: Endgame – teoria o MCU. Teraz istnieją dwa uniwersa?

W sieci pojawiła się teoria na temat Avengers: Endgame i MCU, według której pstryknięcie palcami przez Thanosa rozdzieliło całe uniwersum na dwie części.

Jeden z użytkowników portalu Reddit przedstawił interesującą teorię na temat Avengers: Koniec gry i MCU. Według autora pstryknięcie palcami przez Thanosa (zwane oficjalnie „Decymacją”) nie tyle doprowadziło do wymazania połowy istnień we Wszechświecie, co po prostu rozdzieliło całe uniwersum na dwie części, tworząc w konsekwencji odrębne rzeczywistości. Herosi, którzy zniknęli, mieliby zostać przeniesieni do drugiej z nich, natomiast członkowie oryginalnego składu Mścicieli rzekomo zostali w podstawowym uniwersum ekranowego Marvela. Pomostem pomiędzy obiema sferami według założeń okaże się Wymiar Kwantowy, natomiast kluczowymi postaciami dla przywrócenia pierwotnego ładu Ant-Man i najprawdopodobniej również Kapitan Marvel.

Cała teoria czerpie z bogactwa mechaniki kwantowej, dla której fundamentalnymi pojęciami są zasada nieoznaczoności i tzw. superpozycja. W uproszczeniu idzie tu więc o to, że elektron może znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie i to w dodatku pod dwiema różnymi postaciami (elektron jest w tym samym momencie cząsteczką, jak i falą, podobnie jak słynny kot Schrodingera jest jednocześnie żywy i martwy). Ostatecznym punktem odniesienia staje się obserwator, który dokonując aktu obserwacji określa dane zjawisko, doprowadzając do kolapsu prawdopodobieństwa.

Przekładając to na MCU w stanie po pstryknięciu, według autora teorii mamy w tej chwili do czynienia z dwoma uniwersami, które funkcjonują niezależnie od siebie – dla pozostałych przy życiu herosów otaczający ich świat wydaje się jedynym prawdziwym, dla tych zaś wymazanych ten, do którego zostali przeniesieni. Autor teorii przedstawił także podsumowującą jego założenia grafikę, przypominając jeszcze o jednym z wywiadów braci Russo, w którym nie wykluczali oni, że film Avengers: Koniec gry będzie korzystał z założeń mechaniki kwantowej.

MCU - teoria o rozbiciu uniwersum
fot. Reddit/Marvel Studios

-
-

Film Avengers: Koniec gry wejdzie na ekrany kin 25 kwietnia.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/comicbook.com

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – koniec…

Nie z tego świata kończy swoją wieloletnią przygodę na antenie The CW. Właśnie ogłoszono, że…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.