Avengers: Koniec gry - zauważyliście ten błąd w bitwie? Poznaj wiek Capa z finału

W ukazanej w filmie Avengers: Koniec gry bitwie fani dopatrzyli się błędu. Wiemy już także, ile dokładnie lat miał Kapitan Ameryka w ostatniej scenie.

W ukazanej w filmie Avengers: Koniec gry bitwie fani dopatrzyli się błędu. Wiemy już także, ile dokładnie lat miał Kapitan Ameryka w ostatniej scenie.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Avengers: Koniec gry wciąż gości na ekranach kin w USA - w minioną środę, w 139. dniu wyświetlania, film osiągnął przychód w wysokości 1934 dolarów. Dziś prześcignie on Wojnę bez granic pod względem liczby dni w repertuarze, by, jak wszystko na to wskazuje, na tym polu zmierzyć się już tylko z rekordowym dla MCU osiągnięciem Czarnej Pantery (175 dni w kinach). Choć fani mogą oglądać już produkcję na Blu-rayu i DVD, zainteresowanie nią wciąż jest ogromne. 

Dość powiedzieć, że internauci dopiero teraz odkryli drobny błąd w trakcie finałowego starcia z Thanosem. Gdy Kapitan Ameryka prowadzi Mścicieli do boju, przez pierwsze 20 sekund możemy oglądać na ekranie rozmaite pomniejsze pojedynki - sęk w tym, że jedno z dzieci Szalonego Tytana, Cull Obsidian, najpierw przyjmuje uderzenie Mjolnirem od Capa, by dosłownie po chwili znajdować się w innym miejscu placu boju i brać się za łby z Korgiem i Draxem. Zobaczcie sami:

Fun little detail: Cap hits Cull Obsidian with the hammer at the start of the battle. The camera continues to pan through the battle until we see Cull Obsidian again further away from where he was, tussling with Korg and Drax from r/marvelstudios

Z kolei odpowiedzialna za efekty specjalne Jen Underdahl wyjawiła, że trakcie finałowej sekwencji Kapitan Ameryka po swoim powrocie z podróży w czasie "był przedstawiony jako 106-latek". Byłoby to zgodnie z jego oficjalną biografią, która wskazuje, że urodził się on 4 lipca 1918 roku (większość akcji Endgame rozgrywała się w 2023 roku - ostatnie sceny najprawdopodobniej kilka miesięcy później). 

Zobaczcie też niepublikowane do tej pory zdjęcie Ronina z filmu, jak również serię figurek Funko - pojawiają się tu takie postacie jak Thanos, Thor czy Korg:

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV