Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Avengers: Wojna bez granic – kiedy Thanos użył Kamienia Duszy? Kulisy sceny walki

Z okazji premiery DVD i Blu-ray filmu Avengers: Wojna bez granic do sieci trafiają kolejne ciekawostki na temat superprodukcji ze świata MCU. Thanos jest ich centralną częścią.

Bracia Russo, czyli reżyserzy filmu Avengers: Wojna bez granic, zdradzają, że Thanos użył Kamienia Duszy tylko raz. Miało to miejsce w scenie, w której walczył z Doktorem Strange’em na planecie Tytan. Tam też Strange stworzył kopię samego siebie, by atakować Szalonego Tytana. Ten użył Kamienia Duszy, by zidentyfikować prawdziwego Strange’a.

Oczywiście jest to jedyne samodzielne użycie Kamienia Duszy. Wszystkie kamienie wykorzystał do walki z Thorem. Na samym końcu, pstrykając palcami, użył go po raz trzeci, wraz z pozostałymi kamieniami.

Zdradzili także, że scena, w której Thanos pokazał idealne życie na Tytanie, miała być dłuższa. Mieliśmy wówczas zobaczyć więcej i to miało zostać połączone z historią przeszłości Szalonego Tytana. Twórcy zdecydowali jednak, że nie było to potrzebne i że to, co zobaczyliśmy na ekranie, wystarczyło.

Omówili też kręcenie sceny walki na Tytanie, w której brał udział Josh Brolin w roli Thanosa. Aktor grał tę postać na planie, a potem spece od efektów komputerowych nałożyli na niego cyfrowy kostium, który widzieliśmy na ekranie. Twórcy tłumaczą, że widok był trochę zabawny, bo aktor nosił specjalny kask w kształcie głowy Thanosa, a do tego wyrastała z niego kamera nagrywająca kreację aktorską. Oczywiście Brolin cały czas był ubrany w piżamę do gry przy pomocy technologii performance capture. A żeby tego było mało – musieli na jego klatkę piersiową oraz rękę nałożyć specjalną piankę, aby aktorzy mogli wchodzić z nim w fizyczną interakcję.

-
-

Wyjaśniają, że w jednej scenie musieli opuścić na linach Pom Klementieff (Mantis), która miała siedzieć na ramionach Thanosa i trzymać go za głowę. Na planie więc nie siedziała, a  wisiała nad Brolinem na specjalnych linach..

Amerykańska premiera filmu na Blu-ray i DVD jeszcze w sierpniu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.