Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Avengers: Wojna bez granic – kiedy Thanos użył Kamienia Duszy? Kulisy sceny walki

Z okazji premiery DVD i Blu-ray filmu Avengers: Wojna bez granic do sieci trafiają kolejne ciekawostki na temat superprodukcji ze świata MCU. Thanos jest ich centralną częścią.

Bracia Russo, czyli reżyserzy filmu Avengers: Wojna bez granic, zdradzają, że Thanos użył Kamienia Duszy tylko raz. Miało to miejsce w scenie, w której walczył z Doktorem Strange’em na planecie Tytan. Tam też Strange stworzył kopię samego siebie, by atakować Szalonego Tytana. Ten użył Kamienia Duszy, by zidentyfikować prawdziwego Strange’a.

Oczywiście jest to jedyne samodzielne użycie Kamienia Duszy. Wszystkie kamienie wykorzystał do walki z Thorem. Na samym końcu, pstrykając palcami, użył go po raz trzeci, wraz z pozostałymi kamieniami.

Zdradzili także, że scena, w której Thanos pokazał idealne życie na Tytanie, miała być dłuższa. Mieliśmy wówczas zobaczyć więcej i to miało zostać połączone z historią przeszłości Szalonego Tytana. Twórcy zdecydowali jednak, że nie było to potrzebne i że to, co zobaczyliśmy na ekranie, wystarczyło.

Omówili też kręcenie sceny walki na Tytanie, w której brał udział Josh Brolin w roli Thanosa. Aktor grał tę postać na planie, a potem spece od efektów komputerowych nałożyli na niego cyfrowy kostium, który widzieliśmy na ekranie. Twórcy tłumaczą, że widok był trochę zabawny, bo aktor nosił specjalny kask w kształcie głowy Thanosa, a do tego wyrastała z niego kamera nagrywająca kreację aktorską. Oczywiście Brolin cały czas był ubrany w piżamę do gry przy pomocy technologii performance capture. A żeby tego było mało – musieli na jego klatkę piersiową oraz rękę nałożyć specjalną piankę, aby aktorzy mogli wchodzić z nim w fizyczną interakcję.

-
-

Wyjaśniają, że w jednej scenie musieli opuścić na linach Pom Klementieff (Mantis), która miała siedzieć na ramionach Thanosa i trzymać go za głowę. Na planie więc nie siedziała, a  wisiała nad Brolinem na specjalnych linach..

Amerykańska premiera filmu na Blu-ray i DVD jeszcze w sierpniu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

303. Bitwa o Anglię – recenzja…

Czekaliśmy aż zagraniczni filmowcy zaczną interesować się heroizmem polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej…

Ocena recenzenta:
5
Michalina Reda
-

Fatalne otwarcie nowego filmu Spaceya. Zarobił…

Billionaire Boys Club to prawdopodobnie ostatni film z udziałem Kevina Spaceya. Produkcja właśnie weszła do…

Michalina Reda
-

Thor: Ragnarok – takie plakaty rozdano…

Na zakończenie zdjęć do filmu Thor: Ragnarok, ekipa i aktorzy dostali w prezencie świetne plakaty.…

Michalina Reda
-

Homer Simpson w prawdziwym życiu. Zobacz…

Miguel Vasquez to artysta, który tworzy trójwymiarowe modele znanych kreskówkowych bohaterów. Jego wizja Homera Simpsona…

Adam Siennica
-

Excalibur, dinozaury i podróże w czasie.…

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Ostatnie Rekinado: Ząb czasu. Jest to ostatnia odsłona popularnej…

Michalina Reda
-

Predator – zobacz nowy dynamiczny spot…

Trwa promocja nadchodzącego filmu Predator, a do sieci trafił kolejny spot promocyjny. Zobaczcie wideo.

Co o tym sądzisz?