Przeczytaj w weekend

Axis: komiksy z crossovera Marvela w księgarniach. Obejrzyj plansze

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się trzy komiksy w ramach wydarzenia Axis dziejącego się w uniwersum Marvela. Obejrzyjcie okładki i przykładowe plansze.

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się trzy komiksy w ramach wydarzenia Axis dziejącego się w uniwersum Marvela. Obejrzyjcie okładki i przykładowe plansze.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Wydany przez Egmont w zeszłym miesiącu Uncanny Avengers Volume 5: Axis Prelude przedstawił pewne wydarzenia, które stały się preludium do nowego crossovera w ramach serii Marvel NOW! Dzisiaj do sprzedaży trafiły trzy albumy, które rozwijają tę historię.

Głównym komiksem jest Avengers i X-Men - Axis, w którym przedstawiona została fabuła napisana przez Rick Remender. Historia opisuje zjednoczenie grup Avengers i X-Men, które muszą razem przeciwstawić się potężnemu przeciwnikowi - Red Skullowi, który posiadł moce Charlesa Xaviera. Niestety dochodzi do odwrócenia się charakterów postaci i konfrontacji między superbohaterami. Wybuch wojny między X-Men a Avengers wydaje się tylko kwestią czasu.

Pozostałe wydane dziś komiksy stanowią poboczne historie. W Deadpool #08: Axis tytułowy bohater nagle staje się pacyfistą. W swym nowym wcieleniu musi sobie poradzić z porwaniem przyjaciół przez odmienionych, złych X-Menów... którzy nie są skłonni do negocjacji nawet z wygadanym najemnikiem.

Natomiast w ostatnim z komiksów Axis: Carnage & Hobgoblin przechodzą na drugą stronę: pierwszy z nich chce rozkręcić superbohaterski biznes, a drugi stara się zgłębić naturę dobra. Jednakże na swojej drodze spotkają przeciwników, którzy będą próbowali wykorzystać ich zmienioną osobowość.

Oto przykładowe okładki i plansze z komiksów wchodzących w skład Axis:

Źródło: Egmont / fot. Egmont

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV