Better Call Trump - Donald Trump dzięki SI wcielił się w Saula Goodmana

Pewien youtuber postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję, aby wstawić prezydenta USA w miejsce Boba Odenkirka odgrywającego rolę Saula Goodmana z serialu Breaking Bad. Przerobiona scena ma ciekawe drugie dno.

Pewien youtuber postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję, aby wstawić prezydenta USA w miejsce Boba Odenkirka odgrywającego rolę Saula Goodmana z serialu Breaking Bad. Przerobiona scena ma ciekawe drugie dno.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Wielokrotnie wspominaliśmy o potencjale technologii deepfake w kinematografii. Ta sztuczna inteligencja wytrenowana w rozpoznawaniu i generowaniu obrazów nie ma problemu z podmianą aktora występującego w filmie na kogoś innego. Youtuber występujący pod pseudonimem Ctrl Shift Face chciał pójść o krok dalej i oprócz twarzy podmienić także głos bohatera. Na tapet wziął Donalda Trumpa oraz jedną z ciekawszych scen z serialu Breaking Bad.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji udało się stworzyć genialną przeróbkę nazwaną Better Call Trump. Na potrzeby tego materiału przygotowano nawet zmodyfikowaną czołówkę nawiązującą do serialu Zadzwoń do Saula z Bobem Odenkirkiem, w której pokazano proces przygotowania czapeczek ze słynnym hasłem wyborczym „Make America Great Again”.

Aby wygenerować głos prezydenta USA, twórca skorzystał z pomocy youtubera StableVoices, który specjalizuje się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do syntezowania mowy słynnych ludzi. Tak powstała parodia, w której nie tylko widzimy, ale i słyszymy Donalda Trumpa w roli Saula Goodmana. Oto jak prezentuje się wspomniany materiał:

Warto zauważyć, że na warsztat wzięto scenę, w której Saul tłumaczy młodemu Jessiemu Pinkmanowi, w jaki sposób działają pralnie brudnych pieniędzy. To bardzo ciekawy wybór w kontekście oskarżeń, jakie wysuwa się wobec amerykańskiego prezydenta: byli pracownicy Deutsche Banku twierdzą, że niektóre firmy prowadzone przez Trumpa mogły być zamieszane właśnie w proceder prania brudnych pieniędzy.

A to jeszcze nie koniec ciekawych powiązań parodii z rzeczywistością. Jeśli komuś wydawało się, że Jesse wygląda dziwnie, ma dobre oko – postać graną przez Aarona Paula również podmieniono. W rolę Pinkmana wcielił się Jared Kushner, zięć amerykańskiego prezydenta. Który według Deutsche Banku miał pomagać swojemu teściowi w transferowaniu pieniędzy.

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Ctrl Shift Face

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV