Blade trafia do MCU! Idealny wybór odtwórcy głównej roli [SDCC 2019]

MCU szykuje reboot serii Blade. W trakcie Comic-Conu w San Diego ujawniono także, kto wcieli się w główną rolę.

MCU szykuje reboot serii Blade. W trakcie Comic-Conu w San Diego ujawniono także, kto wcieli się w główną rolę.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Nie lada niespodziankę przyszykowało MCU dla swoich fanów zgromadzonych na Comic-Conie w San Diego. Jak się bowiem okazało, Marvel Studios stworzy film Blade. Będzie on rebootem ekranowej serii z lat 1998-2004, w której w główną rolę wcielał się Wesley Snipes. Jeszcze bardziej zaskakujący może być fakt, że tym razem w rolę Łowcy Wampirów wcieli się doskonale Wam znany Mahershala Ali

Dla aktora nie będzie to pierwsza przygoda z Kinowym Uniwersum Marvela - przypomnijmy, że zagrał on już Cottonmoutha w serialu Luke Cage i za swoją rolę spotkał się z wielkimi pochwałami. Co ciekawe, jak wyjawił Feige, Ali miał sam do niego zadzwonić i wyznać, że chciałby sportretować tę postać. 

Postać Blade'a po raz pierwszy pojawiła się w komiksie Tomb of Dracula - bohater od razu zyskał jednak tak wielką popularność wśród, że niedługo później doczekał się samodzielnej serii. Z kolei Kevin Feige od dawna zapewniał, że chce, by MCU eksperymentowało z konwencją i gatunkami - wspomniał wówczas m.in. o horrorze. 

Na razie nie ogłoszono daty premiery produkcji. Na całą sytuację zdążył już jednak zareagować Boss Logic, który tak widzi głównego bohatera (w galerii znajdziecie także logo filmu):

null

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV