Blockbuster - powstaje nowy podcast fabularyzowany o życiu i przyjaźni Spielberga i Lucasa

Blockbuster to nadchodzący podcast fabularyzowany, który opowie o życiu i przyjaźni Stevena Spielberga i George'a Lucasa. Poznajcie szczegóły.

Blockbuster to nadchodzący podcast fabularyzowany, który opowie o życiu i przyjaźni Stevena Spielberga i George'a Lucasa. Poznajcie szczegóły.

Blockbuster to nadchodzący podcast fabularyzowany, który będzie składać się z sześciu odcinków - każdy z nich ma trwać około 20-24 minuty. Produkcja skupi się na wczesnych latach kariery dwóch legendarnych filmowców - Stevena Spielberga i George'a Lucasa - którzy w latach 70. ubiegłego wieku tworzyli hity takie jak Szczęki czy Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja. Słuchowisko przedstawi ich historię, jeszcze z czasów zanim osiągnęli sukces w kinie - gdy byli przyjaciółmi, ale i zawodowymi rywalami. Zgodnie z zapowiedziami usłyszymy biografię w formie fabularyzowanej historii - w tym także dialogi czy odgrywane przez aktorów sceny. Jak mówi producent, Kenny Holmes, jest to prawdziwa historia, zrekonstruowana na podstawie setek źródeł i materiałów archiwalnych oraz wynikająca z ponad sześciu miesięcy badań.

Podcast jest tworzony przez ekipę stojącą za nagradzanym dokumentem Score - muzyka filmowa. Muzykę do projektu skomponowali Ryan Taubert i Benjamin Botkin. Głosu George'owi Lucasowi użycza Ray Chase, natomiast w Spielberga wciela się Max Mittelman. Usłyszymy także bohaterów takich jak John Williams, Marcia Lucas, Martin Scorsese czy Harrison Ford, którym głosów użyczą zawodowi lektorzy. Reżyser, Matt Schrader, tak zapowiada nowy podcast:

To mocna opowieść o podążaniu i walce za marzeniami (...). Opiera się na tysiącach artykułów, książek, dokumentów i jest stuprocentową prawdą. Każdy szczegół odnosi się do faktów, które nigdy wcześniej nie zostały zrekonstruowane i opowiada historię o inspiracji, porażce i odkupieniu.

Blockbuster - premiera w USA od jutra, 16 kwietnia, na Apple Podcast. Odcinki będą emitowane cotygodniowo. Całość trwa 2 godziny i 22 minuty.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: flickr.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV