Bogusław Linda i "Littlefinger" z Gry o tron w jednym filmie! Wiemy, o jaką produkcję chodzi
Bogusław Linda pokazał zdjęcie, na którym towarzyszy mu Aidan Gillen, słynny "Littlefinger" z Gry o tron. Aktorzy zagrają razem w międzynarodowym filmie, który reżyseruje Polak.
Bogusław Linda pokazał zdjęcie, na którym towarzyszy mu Aidan Gillen, słynny "Littlefinger" z Gry o tron. Aktorzy zagrają razem w międzynarodowym filmie, który reżyseruje Polak.
Bogusław Linda kilka godzin temu pokazał w sieci zdjęcie, o którym dziś będzie mówiło wielu miłośników kina. Polski aktor zapozował na nim z Irlandczykiem Aidanem Gillenem, tak, dokładnie tym samym, który w serialu Gra o tron wcielał się w niezwykle pamiętną rolę Petyra Baelisha aka Littlefingera. Rodzimy gwiazdor w komentarzu pod fotografią wyjawił jedynie, że do tego tajemniczego spotkania doszło na planie "dużej międzynarodowej produkcji". Spójrzcie sami:
AKTUALIZACJA: Udało się nam ustalić, że tytuł filmu to Pojedynek. Sanatorium Gorkiego, o którym raportowaliśmy wcześniej, było jedynie roboczym tytułem produkcji.
Bogusław Linda w Pojedynku
Wiemy już, że zdjęcie pochodzi z planu filmu Pojedynek, o którego powstaniu na początku maja raportowaliśmy Wam jako pierwsi. Mówimy tu o historycznej produkcji, która skupi się na wydarzeniach z 17 września 1939 roku, kiedy to ZSRR napadł na Polskę. Ekranowa opowieść pokaże m.in. zajęcie przez Armię Czerwoną polskiego oddziału pod Tarnopolem i założenie obozu w Kozielsku.
Reżyserem Pojedynku jest Łukasz Palkowski. W rolach głównych na ekranie pojawią się Jakub Gierszał, który sportretuje młodego polskiego pianistę Karola Grabowskiego, oraz właśnie Gillen - ten ostatni wcieli się w rolę radzieckiego agenta Wasilija Zarubina. Za scenariusz odpowiadają Dżamila Ankiewicz i Agatha Dominik.
Pojedynek - niezwykle intrygujący opis fabuły
Akcja produkcji będzie rozgrywać się w obozie jenieckim w Kozielsku. To prawosławny monastyr przerobiony przez sowietów na Ośrodek Wypoczynkowy im. Maxima Gorkiego. By podkreślić zmianę charakteru miejsca, postawiono między cerkwiami pomnik Stalina. Generałowie i wyżsi rangą oficerowie dostają jedno- lub kilkuosobowe pokoje. Najniżsi rangą, rezerwiści, są zakwaterowani na piętrowych pryczach w cerkwi. Celem przetrzymywania Polaków jest przekonanie ich do systemu komunistycznego i Związku Sowieckiego.
Dlatego urządzono im wyrafinowane „pranie mózgów”. W ciągu 6 miesięcy w obozie odbywają się projekcje 40 filmów fabularnych, w tym słynnego Świat się śmieje. Z Polakami rozmawia, po francusku lub po angielsku, wysłany przez Stalina, jeden z jego najlepszych agentów, Wasilij Zarubin. Do Kozielska trafił też ppor. Karol Grabowski, utalentowany pianista, żartowniś, birbant, rozpieszczony artystycznymi sukcesami. To właśnie między Zarubinem i ppor. Grabowskim rozegra się psychologiczny pojedynek. Będzie to walka między ofiarą i katem, lojalnością i zdradą, pomiędzy cynicznym sowieckim agentem a polskim inteligentem. Ta walka zmieni i wzmocni rodzimego bohatera.
Uzyskaliśmy także oficjalną krótszą wersję opisu:
Jest rok 1939. Świat pogrąża się w wojennym chaosie. Tysiące Polaków, odosobnionych w dawnym klasztorze, codziennie poddawana jest brutalnej indoktrynacji. Ambitny rosyjski agent stawia sobie za punkt honoru złamanie oporu jednego z nich. To światowej sławy pianista, cieszący się szacunkiem współosadzonych. Jego kapitulacja skutkować może przeciągnięciem na rosyjską stronę całej grupy. Rozpoczyna się podstępna, psychologiczna gra. czy ambitny artysta, kochający ojciec i mąż, może wygrać pojedynek z agentem, za którym stoi potęga i perfidia rosyjskiego systemu?
W obsadzie są także Paul Freeman (znany m.in. z roli Rene Belloq z Poszukiwaczy zaginionej arki Spielberga), Wojtek Mecwaldowski, Mateusz Kościukiewicz oraz Julia Pietrucha.
Najlepsi polscy aktorzy - ranking naEKRANIE.pl
Zobacz także:
Źródło: Facebook/Bogusław Linda
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1970, kończy 54 lat
ur. 1970, kończy 54 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1975, kończy 49 lat