Boże Ciało - aktor, który gra księdza. Kim jest Bartosz Bielenia?

Bartosz Bielenia gra księdza w filmie Boże Ciało. Poznajcie ciekawostki o aktorze.

Bartosz Bielenia gra księdza w filmie Boże Ciało. Poznajcie ciekawostki o aktorze.

Michalina Reda

Michalina Reda

Boże Ciało to nowy film Jana Komasy, który jest polskim kandydatem do Oscara. Fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami - głównym bohaterem jest chłopak, który po wyjściu z poprawczaka postanawia udawać księdza w małej miejscowości. Jego metody początkowo budzą kontrowersje, ale z czasem jego charyzma zaczyna poruszać ludzi. Gdy pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami.

Boże Ciało - kto gra księdza?

Księdza w filmie Boże Ciało gra młody polski aktor, Bartosz Bielenia. Urodził się 15 maja 1992 roku, a na studia udał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (obecna Akademia Sztuk Teatralnych). Swoją karierę rozpoczynał od grania na deskach krakowskich teatrów, zaś po studiach przeniósł się do Warszawy, gdzie nawet dziś występuje w spektaklach - takich jak Uczta i Jezus, a niedługo również Matka Joanna od Aniołów

Bartosz Bielenia - filmy

Bartosz Bielenia, przed rolą w Bożym Ciele, pojawił się w produkcjach takich jak Disco Polo, Na granicy, Człowiek z magicznym pudełkiem, Kler, czy Ja teraz kłamię. Przełom przyszedł jednak dopiero za sprawą roli księdza, która dała aktorowi statuetki takie jak Kryształowa Gwiazda Elle (FPFF w Gdyni 2019), Nagroda Onetu "Odkrycie Festiwalu" (FPFF w Gdyni 2019) czy Nagrodę dla najlepszego aktora na El Gouna Film Festival.

Bartosz Bielenia nie udziela się często w mediach społecznościowych, jednak ma konto na Instagramie. Można obserwować go tutaj:

 

Źródło: filmpolski.pl / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV