Przeczytaj w weekend

Bracia Russo o miłości do Gwiezdnych Wojen. Zakulisowe zdjęcie z Avengers: Endgame

Bracia Russo, twórcy filmu Avengers: Endgame, są również wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen. Która z części jest ich największą inspiracją?

Bracia Russo, twórcy filmu Avengers: Endgame, są również wielkimi fanami Gwiezdnych Wojen. Która z części jest ich największą inspiracją?

Bracia Joe i Anthony Russo współpracują z Marvelem już od kilku lat, a dwie ich ostatnie produkcje komiksowe to głośne Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry. MCU to jednak nie cały ich świat, bowiem prywatnie reżyserzy są również wielkimi fanami innego wielkiego uniwersum, mianowicie Gwiezdnych Wojen.

Bracia Russo udzielili nowego wywiadu w programie The Star Wars Show, gdzie wyznali, którą z części Gwiezdnych Wojen lubią najbardziej. Jak się okazuje, ponad wszystko uwielbiają film Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje, który jest ich zdaniem najlepszą częścią całej Sagi - to właśnie ta część jest ich największą inspiracją. Jak mówią:

Opowiadaliśmy już tę historię, że poszliśmy do kina i siedzieliśmy tam od pierwszego seansu aż do ostatniego, przez cały pierwszy dzień wyświetlania filmu, prawdopodobnie oglądając go cztery czy pięć razy z rzędu. Po prostu nie mogliśmy wyjść z kina. Dla nas ten film jest niesłuchanie wpływowy.

Joe i Anthony przyznali także, że mają swoich ulubieńców wśród bohaterów Gwiezdnej Sagi. Joe najbardziej cenił Bobę Fetta, zaś Anthony - Hana Solo. Ponadto są fanami Luke'a Skywalkera, z którym ich zdaniem można bez problemu się identyfikować, oraz Dartha Vadera, czyli skomplikowanego antagonisty i całej jego relacji z Lukiem. Sami wspomnieli, że na tego typu relacji bazowali także swój film Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz - ich zdaniem Bucky i Kapitan Ameryka również są sobie bliscy jak rodzina, a jednak muszą się ze sobą zmierzyć jak protagonista i antagonista.

Obejrzyjcie wywiad (od 4:10):

Z okazji premiery Avengers: Koniec gry na Blu-ray, bracia Russo podzielili się także nowym zdjęciem zza kulis, na którym widzimy Thora. Zobaczcie grafikę:

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: The Star Wars Show

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV