Przeczytaj w weekend

Call of Duty: Modern Warfare - lootboksy nie pojawią się w grze. Twórcy stawiają na Battle Pass

Gracze Call of Duty: Modern Warfare nie muszą obawiać się obecności lootboksów w grze. Zostaną one zastąpione przez Battle Pass.

Gracze Call of Duty: Modern Warfare nie muszą obawiać się obecności lootboksów w grze. Zostaną one zastąpione przez Battle Pass.

Call of Duty: Modern Warfare zapowiadane jest jako nowy rozdział dla tej popularnej serii. Gra zaoferuje inny silnik graficzny, a kampania zapowiadana jest na bardziej realistyczną niż we wcześniejszych odsłonach. Na tym jednak nie koniec zmian - ujawniono również, że w grze nie pojawią się kontrowersyjne lootboksy, a wirtualne przedmioty, takie jak bronie czy dodatki do nich zdobędziemy po prostu grając.

Zdradzono też, że Call of Duty: Modern Warfare będzie kolejną grą, w której pojawi się Battle Pass, specjalna przepustka, która pozwala na zdobywanie kolejnych poziomów, a tym samym odblokowywanie nowej zawartości. Ma ona być podzielona na dwie części - darmową oraz premium. W ten sposób będziemy mogli pozyskać m.in. przedmioty kosmetyczne.

Battle Pass nie będzie jednak dostępny na premierę i trafi do gry później. Twórcy tłumaczą to tym, że w pierwszej kolejności chcą, by gracze mogli zapoznać się z produkcją i zdobyć dostępne tam nagrody, zanim zajmą się wbijaniem poziomów w przepustce. 

Warto również przypomnieć, że już wcześniej zapowiedziano brak Season Passa, a popremierowa zawartość w postaci nowych map ma być dostępna za darmo dla wszystkich graczy. 

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października. Gra dostępna będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i zaoferuje crossplay.

Źródło: informacja prasowa / fot. Activision

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV