Przeczytaj w weekend

Candyman - rozpoczęto zdjęcia do rebootu horroru. Oto pełna obsada

Wystartowały prace na planie rebootu kultowego horroru, Candyman z 1992 roku. Przy okazji ogłoszono pełną obsadę projektu.

Wystartowały prace na planie rebootu kultowego horroru, Candyman z 1992 roku. Przy okazji ogłoszono pełną obsadę projektu.

W Chicago rozpoczęto zdjęcia do rebootu filmu Candyman. W obsadzie produkcji znajdują się Yahya Abdul-Mateen II (w tytułowej roli), Teyonah Parris (Gdyby ulica Beale umiała mówić ), Nathan Stewart-Jarrett (Wyklęci) i Colman Domingo (Euforia). W filmie zobaczymy również Tony'ego Todda, który grał Candymana w oryginale z 1992 roku. Obraz ma być duchowym spadkobiercą tamtego filmu. Reżyserką horroru jest Nia DaCosta. Scenariusz do projektu napisali Jordan Peele i Win Rosenfeld. Peele będzie również producentem całości. MGM sfinansuje projekt, a Universal Pictures będzie jego dystrybutorem.

Dla przypomnienia oryginał opowiadał historię studentki, Helen, która pisząc swoją pracę magisterską o miejskim folklorze natrafia na legendę o Candymanie, duchu nawiedzającym jedno z osiedli mieszkalnych w Chicago. Wkrótce upiór budzi się do życia i popełnia serię okrutnych zbrodni, o które zostaje oskarżona Helen.

Światowa premiera nowej wersji planowana jest na 12 czerwca 2020 roku.

Źródło: screenrant.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV