Repertuar kin Nowość Program TV

Cannes 2017: Miasteczko Twin Peaks nagrodzone owacją na stojąco

Po uroczystej premierze nowego Miasteczka Twin Peaks, jaka miała miejsce na Festiwalu w Cannes, David Lynch otrzymał owacje od publiczności.

Na specjalnych pokazach z okazji 70. rocznicy Festiwalu Filmowego w Cannes, publiczności zaprezentowano dwa odcinki nowego sezonu Miasteczka Twin Peaks. Podczas premiery na sali obecny był również David Lynch, który po seansie został nagrodzony prawie pięciominutową owacją na stojąco. Była to jedna z najdłuższych owacji tegorocznej edycji festiwalu – trwała tyle samo co aplauz po premierze Na pokuszenie Sofii Copoli i minutę dłużej niż oklaski po filmie Okja.

Czytaj także: Posłuchaj fragmentu ścieżki dźwiękowej z Wonder Woman

To już drugi raz gdy Twin Peaks jest obecne w Cannes. W roku 1992 Lynch zaprezentował publiczności prequel pod tytułem Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. W tym roku na czerwonym dywanie reżyserowi towarzyszyła także żona, Emily Stofle, oraz gwiazda serialu, Kyle MacLachlan z małżonką. Thierry Fremaux, dyrektor Festiwalu, podkreśla:

Wspaniale jest móc znów spotkać się z przyjaciółmi, którzy razem z nami pisali historię Festiwalu. Lynch, zdobywca Złotej Palmy za film Dzikość Serca i za reżyserię Mulholland Drive, jest tu uwielbiany. Nawet gdyby zrobił dwuminutowy dokument animowany i tak byśmy go zaprosili. Powrót Davida Lyncha za kamerę to wielkie wydarzenie.

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 28 maja.

 

 

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Showtime

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – trolle atakują film…

Na portalu Rotten Tomatoes doszło do zbiorowej akcji, w ramach której internauci zaczęli wystawiać filmowi…

Piotr Piskozub
-

Arrow – przymiarki do kolejnego Suicide…

Do sieci trafiły już zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Arrow, zatytułowanego Brothers and Sisters.

Piotr Piskozub
-

Shazam! – heros, zniszczenie i pożoga.…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Shazam!, na którym widzimy tytułowego bohatera.

Wiktor Fisz
-

Najbardziej niezwykłe filmy i seriale o…

Widzieliście już pierwszy odcinek Doom Patrol? Cóż za piękna superbohaterska dekonstrukcja. Swoją drogą, ostatnimi czasy…

Monika Kubiak
spoilery
-

Nie z tego świata: sezon 14,…

Lebanon był odcinkiem niezwykłym. Nic w tym dziwnego, jako że jednocześnie był on 300. odcinkiem…

Ocena recenzenta:
9
Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – są pierwsze reakcje.…

Kapitan Marvel zadebiutuje za kilka tygodni, a pierwsze opinie są już dostępne w mediach społecznościowych.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.