Przeczytaj w weekend

Cannes 2017: Miasteczko Twin Peaks nagrodzone owacją na stojąco

Po uroczystej premierze nowego Miasteczka Twin Peaks, jaka miała miejsce na Festiwalu w Cannes, David Lynch otrzymał owacje od publiczności.

Po uroczystej premierze nowego Miasteczka Twin Peaks, jaka miała miejsce na Festiwalu w Cannes, David Lynch otrzymał owacje od publiczności.

Na specjalnych pokazach z okazji 70. rocznicy Festiwalu Filmowego w Cannes, publiczności zaprezentowano dwa odcinki nowego sezonu Twin Peaks. Podczas premiery na sali obecny był również David Lynch, który po seansie został nagrodzony prawie pięciominutową owacją na stojąco. Była to jedna z najdłuższych owacji tegorocznej edycji festiwalu - trwała tyle samo co aplauz po premierze The Beguiled Sofii Copoli i minutę dłużej niż oklaski po filmie Okja.

Czytaj także: Posłuchaj fragmentu ścieżki dźwiękowej z Wonder Woman

To już drugi raz gdy Twin Peaks jest obecne w Cannes. W roku 1992 Lynch zaprezentował publiczności prequel pod tytułem Twin Peaks: Fire Walk with Me. W tym roku na czerwonym dywanie reżyserowi towarzyszyła także żona, Emily Stofle, oraz gwiazda serialu, Kyle MacLachlan z małżonką. Thierry Fremaux, dyrektor Festiwalu, podkreśla:

Wspaniale jest móc znów spotkać się z przyjaciółmi, którzy razem z nami pisali historię Festiwalu. Lynch, zdobywca Złotej Palmy za film Dzikość Serca i za reżyserię Mulholland Drive, jest tu uwielbiany. Nawet gdyby zrobił dwuminutowy dokument animowany i tak byśmy go zaprosili. Powrót Davida Lyncha za kamerę to wielkie wydarzenie.

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 28 maja.

 

 

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Showtime

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV