CBS zamawia adaptację powieści Jamesa Pattersona. Alan Cumming w obsadzie

Stacja CBS idzie za ciosem i zamówiła pilot serialu, który ma bazować na powieści Jamesa Pattersona. Gwiazdą produkcji ma być Alan Cumming.

Stacja CBS idzie za ciosem i zamówiła pilot serialu, który ma bazować na powieści Jamesa Pattersona. Gwiazdą produkcji ma być Alan Cumming.

Serial ma nosić tytuł Killer Instinct i będzie ekranizacją niewydanej jeszcze powieści (premiera planowana jest na czerwiec br.) Jamesa Pattersona pt. Dr. Death. Fabuła książki i serialu będzie koncentrowała na emerytowanym agencie CIA, który obecnie prowadzi spokojne życie pisarza i wykładowcy. Jednakże pewnego dnia zostaje z powrotem wciągnięty do akcji, gdy nowojorska policja potrzebuje pomocy w złapaniu seryjnego zabójcy.

Gwiazdą produkcji ma być Alan Cumming (The Good Wife). Będzie on także pełnił rolę, razem z Pattersonem i Aleksem Kurtzmanem (Hawaii Five-0), producenta wykonawczego. Scenariusz pilota napisze Michael Rauch.

To nie pierwsza ekranizacja prozy Pattersona zamówiona przez CBS. Na antenie stacji wyemitowane zostały już 2. sezony Zoo, a trzecia seria została już zamówiona.

James Patterson należy do najlepiej zarabiających autorów na świecie - od kilku lat regularnie plasuje się w czołówce rankingu dotyczącego zarobków pisarzy przygotowywanego przez magazyn Forbes. Najlepiej znany jest z powieści o Aleksie Crossie, ale na koncie ma kilkadziesiąt książek (m.in. Zoo, Don't Blink, Witch and Wizard).

Źródło: tvline.com / fot. ABC Local

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV