Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Lenovo zaprezentowało rywala Surface Studio

Walka na rynku komputerów All-in One zaostrza się. Nowa Yoga od Lenovo ma być tańszym odpowiednikiem komputerów Surface Studio od Microsoftu.

Wypuszczenie przez Microsoft serii Surface było strzałem w dziesiątkę, z każdym kolejnym rokiem urządzenia te cieszą się rosnącą popularnością. Jednym z najciekawszych sprzętów z tej linii, był komputer All-in-One Surface Studio. To sprzęt skrojony z myślą o artystach, którzy dotychczas pracowali na iMacach, ale chcieliby przesiąść się na bardziej wszechstronną jednostkę. Studio nie tylko daje dostęp do szybkich podzespołów, komputer wyposażono także w zawias, który pozwala pochylić ekran i zamienić go w wielki tablet. Projektanci Lenovo stwierdzili, że czas rzucić wyzwanie Microsoftowi i stworzyć godną konkurencję dla linii Studio.

Tak powstała Yoga A940, komputer zaprezentowany podczas targów CES 2019. Sprzęt spełnia dokładnie tę samą funkcję co urządzenie od Microsoftu – ma być podstawowym narzędziem pracy dla grafików. Komputer wyposażono w 27-calowy ekran dotykowy osadzony na zawiasie oraz pokrętło funkcyjne Lenovo Precision Dial przyczepiane do obudowy, które do złudzenia przypomina Surface Diala. Również można je konfigurować, aby spełniało konkretne funkcje w poszczególnych aplikacjach. Można wykorzystać je np. do przewijania stron w przeglądarce czy zmiany rozmiaru pędzla w programach graficznych. W zestawie nie zabrakło oczywiście rysika.

Zdjęcie: Lenovo

Jeśli chodzi o specyfikację, to mamy tu do czynienia ze sprzętem z wyższej półki. Sercem Lenovo Yoga A940 jest procesor Intel i7 ósmej generacji wsparty kartą graficzną AMD Radeon RX 560. Do dyspozycji otrzymamy także do 32 GB pamięci RAM, do 512 GB SSD oraz dysk twardy o pojemności do 2 TB. Z kolei pochylany ekran pracuje w rozdzielczości 4K i współpracuje z technologią Dolby Vision HDR.

-
-

Równie ciekawie prezentuje się podstawka komputera. Wewnątrz obudowy zainstalowano głośniki Dolby Atmos oraz zintegrowaną ładowarkę bezprzewodową do urządzeń mobilnych. Podstawka jest także wystarczająco szeroka, aby przechowywać na niej dołączoną klawiaturę, kiedy z niej nie korzystamy. Lecz największą zaletą tego sprzętu może okazać się jego przystępna cena. Najtańszy model będzie kosztować 2350 dolarów, czyli o przeszło 1000 dolarów mniej niż najtańszy Surface Studio 2 od Microsoftu. Według wstępnych planów ma trafić do sprzedaży na przełomie marca i kwietnia.

Źródło: Informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.