Repertuar kin Nowość Program TV

CES 2019: Gigantyczny monitor dla graczy OMEN X Emperium 65

Stało się. Podczas targów CES w Las Vegas zaprezentowano pierwszy 65-calowy monitor gamingowy zaprojektowany we współpracy z firmą Nvidia.

Podczas ubiegłorocznych targów CES firma Nvidia zaprezentowała prototypowe modele wielkoformatowych monitorów gamingowych. Big Format Gaming Displays miały być odpowiedzią na zapotrzebowanie na topowe wyświetlacze w rozmiarze 65″, które byłyby projektowane z myślą o graczach, a nie miłośnikach filmów i seriali. Firma dotrzymała obietnicy i w tym roku osoby odwiedzające targi w Las Vegas mogą zapoznać się z OMEN X Emperium 65.

Ten 65-calowy monitor zaprojektowany przez HP ma wszystko to, czego gracze poszukują w gamingowych monitorach. Sprzęt wyposażono w matrycę pracującą przy rozdzielczości 4K, odświeżaniu 144 Hz oraz czasie reakcji rzędu 4 ms. OMEN X Emperium 65 pokrywa także 95% palety kolorów DCI-P3 i w pełni wykorzystuje potencjał technologii HDR 1000. Dzięki niej w takich tytułach jak Battlefield V wybuchy będą aż razić w oczy, a w ciemności dostrzeżemy nawet najdrobniejsze detale obrazu. Pozwoli to łatwiej zauważyć przeciwników ukrywających się w mrocznych pomieszczeniach.

W monitorze od HP zastosowano kilka technologii, których na próżno szukać nawet w najlepszych 65-calowych telewizorach. Największym atutem OMEN X Emperium 65 jest bez wątpienia zintegrowany system Nvidia Shield TV. Nie dość, że jest to jeden z najpłynniej działających systemów operacyjnych dla telewizorów, to jeszcze daje dostęp do platformy streamingowania gier GeForce Now. Ponadto monitor pozwoli skorzystać z technologii G-Sync, która synchronizuje pracę karty graficznej i monitora, dzięki czemu obraz nie rwie się podczas renderowania najbardziej wymagających scen.

Miłośnicy mocnego dźwięku także powinni być zadowoleni, gdyż w zestawie znajdziemy 120-watowy soundbar, który wypełni mocnym brzmieniem całe salon. Podobno mamy poczuć na własnym ciele drgania eksplozji w grach. Wisienką na torcie jest pasek LED rozświetlający ścianę za monitorem kolorami, które korespondują z tym, co widzimy na ekranie.

-
-

Wszystko to ma oczywiście swoją cenę, która w przypadku OMEN X Emperium 65 jest bardzo wygórowana. Sprzęt trafił do przedsprzedaży na amerykańskiego Amazona, gdzie można kupić go za 5 tysięcy dolarów. Prawdopodobnie niewiele osób skusi się na zakup monitora za 20 tysięcy złotych i gadżet ten będzie cieszył się popularnością jedynie w wąskim gronie odbiorców. Choć z drugiej strony na niektóre 65-calowe OLED-y trzeba wyłożyć podobną kwotę i znajdują się chętni na ich zakup.

Źródło: Materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.