Chińscy cenzorzy znów w natarciu, czyli sprawa gejowskiego pocałunku w Obcy: Przymierze
Obcokrajowcy mieszkający w Chinach oraz lokalni filmowcy zorientowali się, że w filmie brakuje pocałunku pomiędzy androidami, Walterem oraz Davidem - w obu wcielił się Michael Fassbender.
Obcokrajowcy mieszkający w Chinach oraz lokalni filmowcy zorientowali się, że w filmie brakuje pocałunku pomiędzy androidami, Walterem oraz Davidem - w obu wcielił się Michael Fassbender.
Chińscy miłośnicy kina już dawno przyzwyczaili się do działalności cenzorów z Pekinu, którzy wycinają znaczne ilości materiału z hollywoodzkich filmów przeznaczonych dla dorosłej widowni. Wcześniej w tym roku cenzura swobodnie poczyniła sobie z Logan (14 minut) oraz Resident Evil: The Final Chapter (8 minut). W tamtych przypadkach przyczyną cięć była przeważnie bardzo brutalna przemoc. Podobny los spotkał film Alien: Covenant, którego chińska premiera odbyła się 16 czerwca. Ale w tym przypadku chodziło o coś więcej, niż rozlew krwi - zaginął pocałunek Michael Fassbender z nim samym.
Czytaj także: Zobacz czołówkę nowego serialu Gypsy od Netflixa
Stanowisko Chin wobec treści gejowskich z biegiem ostatnich lat było niespójne. Wielokrotny zwycięzca Oscara, film Brokeback Mountain nie doczekał się chińskiej premiery, pomimo statusu Anga Lee w Chinach. Zawartość dotycząca homoseksualizmu była blokowana przez telewizję i serwisy streamingowe. A jednak głośny gejowski moment w Beauty and the Beast nie został ocenzurowany. W tym przypadku władze w Pekinie nawet podkreślały swoją tolerancję za sprawą oficjalnej gazety Komunistycznej Partii Chin, według której kontrowersyjna gejowska scena w Pięknej i Bestii nie wymaga... żadnych wytycznych dla niewielkiej publiczności.
Źródło: hollywoodreporter.com / zdjęcie główne: Twentieth Century Fox
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat